Stojíme před portálem jak před chvějící se hladinou pradávného oceánu, skrze kterou jen matně vidíme roztodivnou krajinu na druhé straně. Neznámé obrovité stromy, listy kapradí delší než dospělí muž, vysoké sopky v dálce, které chrlí lávu. Vzhlédneme a na nebi spatříme vznášet se nadpozemské ptáky… ne, nejsou to ptáci, ale pterodaktylové. Z dálky, z hlubiny pralesu zaznívá táhle nebezpečné vrčení. Zem se chvěje a z křovisek vychází na dvou statných nohách tyranosurus! Ale my se nebojíme, uděláme krok vpřed a ocitneme se v pravěkém světě veleještěrů!

Tak přesně nějak takhle jsme se cítili, když jsme přijeli na náš další výlet, a ten portál tam skutečně stál a byla to brána, která otevřela naši fantazii, a my se vžili do dobrodružného dinosauřího příběhu! Hned první den 21. října jsme na základně ve Znojmě lovili dinosauří kartičky a mohli jsme si představovat, jaké by to bylo, kdy to byli skuteční veleještěři.

Dozvěděli jsme se o nich taky všelicos zajímavého, dinosauři to je něco, co nás všechny bere, je neskutečné představovat si, že veleještěři kdysi, třeba zrovna i ve Znojmě, skutečně žili. Ale nenašli jsme v naší první hře jen kartičky, ale také skoro opravdického, i když trošku plyšového, malého dinosaura, kterého jsme zachránili před proradnými zlými lovci a celý víkend jsme se o něj starali.

A další den zas fůra jiných her a taky opravdické setkání s dinosaury v životní velikosti!! Navštívili jsme totiž Dinopark Chvalovice, kde jich byla snad stovka, měli jsme za úkol je všechny prozkoumat, nakreslit, najít ty nejděsivější, a také kosti jednoho z nich vykopat z písečné duny. O všechno jsme se zdárně postarali!

A poslední den nás čekala velká bojovka. I když jsme se s naším malým plyšovým kamarádem těžko loučili, bylo zapotřebí odnést ho zpět do pravěkého světa a vrátit do jeho hnízda, kam patří. Ale nejdřív jsme museli proběhnout lávovým jezerem, prosmýkat se nebezpečnou džunglí, kde nám po nohou lapali compsognatové a v patách nám byli krvelační velociraptoři! Dinosauří stopy a indicie nás dovedli až k hnízdu, od kterého jsme odlákali nebezpečnou dinosauří mámu a konečně uložili našeho kamaráda zpět domů.

A vracíme se zpět, nejen z pravěkého světa, ale brzy i my zas zpátky domů, ale co to, dinosaurek se vrací s námi! A získává ho ten, kdo posbíral nejvíc kartiček! Ale všichni dostaneme něco a hlavně máme všichni radost, že jsme tohle pravěké dobrodružství mohli zažít.


Zobrazit fotogalerii