Všichni talentovaní učedníci spinjitzu se 21. září roku 2018 nalodili do speciálního robotického transportéru, aby je přivezl na tajnou výcvikovou základnu mistra Wu, skrytou nedaleko Údolí Chlébského potoka a zjistili, jak mohou zachránit říši Ninjago. Toto je jejich příběh...


Lord Garmadon již zase shromáždil početnou armádu, aby říši Ninjago ovládl! A co hůř, unesl svého syna Loyda a jeho zeleného robotického draka, aby je použil proti ninjům a ovládl svět. Bez pomoci nových mladých ninjů se jej porazit nepodaří. To všechno (a také kde je záchod, kam nesmíme chodit a že nemáme skákat z oken chatek) jsme se dozvěděli od mistra Wu hned po příjezdu, stejně jako mnoho dalšího, co nás čeká. Ale nejdřív jsme se pěkně všichni společně seznámili, protože tu s námi bylo spoustu nových kamarádů, a tak jsme hned vytvořili kolektiv, který nejen může zachránit svět, ale také se spolu pěkně bavit!

A již nás čekal tvrdý výcvik, který měl prokázat, že jsme ti nejlepší ninjové na celém světě, kteří překonají i starou partu z filmu Ninjago.

Naučili jsme se skrývat v lese.


Šermovat lépe než mistr Wu, Kai a Garmadon se svýma čtyřma rukama dohromady.

Vrhat hvězdicí na sto metrů a klidně i dál.

Spolupracovat a být rychlejší a hbitější než drak!


A také moc hezky skládat z lega!

Výcvik, abychom se stali pravými ninji, nám zabral jediné dopoledne, což značí, jak jsme skvělí, kdyby to ještě někomu nebylo zřejmé. Ale pak se všechno pokazilo!!! Lord Garmadon totiž objevil naši základnu dřív, než mistr Wu předpokládal. Měli jsme jen pár minut, abychom se před ním skryli na chatkách, naštěstí i to jsme zvládli zcela dokonale a prokázali tak naše ninja schopnosti.


Co teď? Musíme Lorda Garmadona ze základny dostat pryč, a když už jsme u toho, získat od něj i součástky zeleného draka, abychom jej postupně získali celého. To si teda zas jednou Garmadon naběhl. Ne nadarmo se říká: čtyři ruce, žádný mozek!

Dalo nám to zabrat, ale v souboji s Garmadonovou armádou jsme vyhráli a musel před námi prchnout.

Ovšem zatím jsme měli jen třetinu draka. Přišel čas vypravit se za ním a vyřídit si to na férovku v jeho lesní základně, ničeho jsme nedbali, že už padal soumrak, protože my se nebojíme hadích lidí, kostlivců ani ničeho jiného! A kdyby, tak jen trošku, a ono se trošku bát je někdy dost zábava! A naše vítězství pak bylo zapotřebí řádně oslavit!


Nastal poslední den, už jen hodiny nám zbývaly na záchranu světa (a pak taky na zabalení spacáků, uklizení základny a tak, ale zas od čeho jsou vedoucí, že?). Ale hadí lidé se nám pomstili. Všechny naše milé ninja vedoucí zhypnotizovali a my je museli zachránit. Zvolili jsme propracovaný plán, že do vedoucích budeme tak dlouho mlátit meči, dokud si neuvědomí, že jsou naši kamarádi a hadí moci se nezbaví.


A už jsme zase všichni jeden tým. A tak přišel čas na poslední souboj. Garmadon je v úzkých, vyrazili jsme na něj a v souboji z něj a zbytku jeho armády vyrazili i poslední součástky draka. Při svém úprku se ovšem Garmadon ještě zastavil a pohrozil nám: „Myslíte si, že jste vyhráli? Tůůdle, ninjové! Já se vrátím a ještě mocnější, než kdy dřív! Získali jste draka, ale zelený ninja Loyd zůstává v mé moci! Nevidíme se naposled!“


A tak jsme si rozdali odměny a získali pochvalu od mistra Wu, jak stateční jsme byli, ale hned jsme se ho také ptali, co to znamená. A mistr Wu připustil: „Ano, tohle není konec. Vyrážím nyní, abych objevil Garmadonovu tajnou základnu. Může mi to trvat celé měsíce, ale jak ji najdu, opět vás všechny povolám, protože bez vás říši Ninjago nezachráním. Jak nastane léto, opět se sejdeme, a naše dobrodružství bude pokračovat!“

A tak se můžeme všichni těšit, že už toto léto budeme mít příležitost během tábora říši Ninjago zachránit!


Zobrazit fotogalerii