Ale pojďme pěkně popořádku, ne? Hned pátek jsme si užili jako nikdy! Základna Stará vodárna byla skvělá, vypadala úplně jako nějaký zámek, měli jsme pro sebe velikou místnost, kde jsme mohli běhat a ještě další klubovnu. Fakt doufáme, že se sem ještě někdy vrátíme. No a tak jsme ji pěkně prozkoumali a víte, co? Hned u základny jsou dvě velká hřiště, jedno na všechno možné a druhé písečné na hraní volejbalu. A stavění hradů, jak jsme později také zjistili.

aaa

 

Jako samozřejmě, že jsme tam hráli všelijaké hry až do tmy, ale tou to rozhodně nekončilo, protože v té chvíli už vedle na zahrádce praskal táborák a my jsme šli na buřtíky. A pak jako spát, no to určitě. Vždyť jsme právě u ohně, a tak přichází chvíle, abychom si pověděli, co to vlastně oslava jara znamená, jako to všechno pochází už z pohanských zvyků. A jak se před spoustou moc let upalovali čarodějnice, a víte co, takové tři čarodějnice upálili i ve Znojmě a právě jejich hroby se tuto noc zjevují v blízkém okolí, náhrobky s hrůzostrašnými portréty čarodějnic, ale jsou navíc prokleté a hlídají je krvelační vlkodlaci. Ale když u hrobu seberete trofej, látky z plášťů čarodějnic a další artefakty, vlkodlaci na vás nemůžou. A večerní hra může začít! Jak jsme se dostali do spacáku, popravdě ani nevíme. To si tak ještě vybojujete, že chcete koukat na pohádku, rozkoukáte deset minut a ráno se vzbudíte pěkně ve spacáku. Asi taky nějaké čarodějnické kouzlo!

aaa

 

Ale jako od toho rána jsme se nezastavili. Tak hned po snídani jsme se dozvěděli, že to nebyla náhoda, že slavíme jaro o týden později, než se pálí čarodějnice, jsou sabaty a tak. Ono totiž tenhle den jsme nejen slavili jaro, ale taky narozeniny našeho hlavního vedoucího. Tak fofrem namalovat nějaké dárky a tak. A pak až do oběda hry a nic než hry, volejbal, vybíjená, a jejich různé varianty a všechno ostatní, to nám pěkně vyhládlo! Ale jak jsme se najedli a chvíli odpočinuli, mohli jsme konečně razit na průzkum města. A čekalo nás znojemské podzemí!

aaa

 

Prý je tu největší podzemí v celých středních Čechách. A jako ne že bychom se báli, ale plížit se ve tmě okolo koster vězňů a prokletých skřetů není jen tak, a když nás nahnali do labyrintu, ve kterém pak zhasli! Ale byli jsme tam prý fakt hodní a poslušní, jen jsme museli pak zas běžet dál do města a vedoucí nám to ani nestačil všem říct, tak nám to prý máte vzkázat! A vůbec je to moc hezké město to Znojmo, do hradu se podíváme příště, tak se zas máme na co těšit.

aaa

 

aaa

 

A tak jsme se vrátili a čekala nás ta oslava narozenin a dva výborné dorty a pak už jsme se vrhli na výrobu čarodějnic, což, jelikož jsme jako fakt hodně šikovní, nám šlo pěkně od ruky. A pak ještě nějaké hry hned potom diskotéka (jen se podívejte na video, jak jsme pěkně pařili)! Konečně kdo měl, mohl si vybalit svůj kostým a pořádně si zařádit. Během toho jsme se samozřejmě nezapomněli připravit na náš průvod s čarodějnicemi k řece. Vyrazili jsme do temného lesa, nejdřív všichni upovídaní, pak už potichu, a přesto málokdo z nás slyšel zpovzdálí nebezpečné vlčí vytí. O to víc nás překvapilo, když se z křoviska vyřítili dva vlkodlaci, jednoho z nich naštěstí náš hlavní vedoucí sejmul pravým hákem. A tak nám nic nezabránilo v tom, abychom zabodli čarodějnice do potoka a po krátkém rozloučení je podpálili. Ty plameny byly jak z nějakého filmu!

aaa

 

aaa

 

A už zas ta neděle a balit se a připravovat domů, to to zas uteklo… Ale ještě máme dost času si znovu zahrát na hřištích to, co nás nejvíc bavilo, a dokonce jeden z nás vymyslel zbrusu novou hoňku, kterou určitě přidáme do naší zásoby her. Vedoucí na nás byli pyšní, ale odměny a diplomy nám nedali jen tak. Dozvěděli jsme se totiž ještě, že v prvních jarních dnech se podle pověstí také otvírají jeskyně s poklady a právě jeden takový se zjevil poblíž základny. Navedly nás k němu zlatá písmena rozmístěná všude možně a z nich už se hned složila dvě slova. Skříň! Dřevník! Vedoucí koukal, jak rychle jsme na ně přišli. A tak jsme si rozdali všechny odměny, vedoucí nás moc chválí, trochu poučují, co ještě příště vylepšit, ale to už jsme zobali sušenky a čokoládu a byli spokojení, jak se ten jarní výlet povedl.

aaa

 

aaa

 

aaa

Zobrazit fotogalerii Zobrazit e-book