Paprsky jarního slunce se derou skrze mraky a devatenáct statečných táborníků a jejich vedoucích přichází svižným krokem k prostorné základně v obci Obůrka. Od počátku známe náš cíl: zachránit velikonoční svátky!

Základna nám k tomu poskytuje ideální zázemí. Velkou klubovnu, kde můžeme plánovat další postup a každý večer bystřit naši chytrost hraním společenských her, pokoje s palandami, které nám umožní perfektní odpočinek, a také pingpongový stůl pro zlepšování našich fyzických schopností. Co víc si přát!

Prvního dne se poznáme během promyšlených seznamovacích her s našimi novými společníky, a tak až do večerních hodin jen málokdo dokáže zkrotit naše řádění. Detaily naší mise zjistíme hned po snídani druhého dne: velikonoční zajíček se ztratil. Prý už ho unavovalo, že nikdo pořádně jeho svátek neslaví, kluci neumí plést pomlázky, holky barvit vajíčka, mazance se nevytahují z rozehřáté pece, ale z plastového obalu ze supermarketu. Prostě už toho měl dost a dal výpověď. Je na nás ho najít a přesvědčit, že Velikonoce mají smysl! Abychom ho přesvědčili, hned na tom začínáme pracovat, podaří se nám uplést krásné pomlázky, a když už, tak si s nimi také zahrajeme několik her.

Vyrážíme na průzkum Obůrky, kde by se prý měl skrývat. Naše pátrání je úspěšné zpola. Sice jsme zajíce neobjevili, ale zjistili jsme, že nejsme jediní, kdo po něm pase. Nahání ho totiž také zákeřní čokoládožraví skřeti! Chtějí zajíce unést a donutit ho, aby pro ně čaroval nekonečné zásoby čokolády. Začíná souboj s časem, kdo dřív zajíce objeví.

Nejdříve vyrážíme prozkoumat okolí a začínáme si zkoušet další jarní tradice, a tak si také cvičně vyzkoušíme postavení májky. A pak už nás čeká výlet do Moravského krasu, avšak skřeti jsou nám stále v patách a musíme se před nimi skrývat.

Nakonec se nám ale od jednoho podaří zjistit, jak k nám zajíčka nalákat. A konečně je tu!

I když je nejdříve plachý a nevěří nám, že to s Velikonocemi myslíme vážně, nakonec ho svou pílí a snahou přesvědčíme. Ukážeme mu, jak se malují kraslice, vyrábějí velikonoční ozdoby a hrají všelijaké hry.


Také ale musíme zajíčka chránit, aby nám ho skřeti nevzali. Rychle si ho všichni oblíbíme, protože je hodný, umí kouzlit a hlavně mu každou chvíli z rukávů vypadávají bonbony.

Podařilo se. Skřeti svůj lov vzdali a zajíček se nechal přesvědčit, že zařídí, aby i letošní Velikonoce proběhly. A to všechno díky nám. Přišel čas se s ním rozloučit, aspoň pro tento rok (ale slíbil, že se nám zas za rok ukáže). A my se můžeme vrátit domů a Velikonoce oslavit, vsak teď dobře všichni víme, jak na to. Ale ještě si aspoň zahrát poslední hry, než si nás rodiče vyzvednou!


Zobrazit fotogalerii