Superman již po sto pětadvacáté zachránil svět a rozhodl se, že by to už stačilo a že odejde do důchodu. Sezval proto nás – nejtalentovanější mladé superhrdiny a superhrdinky z celého světa, aby prodělali supervýcvik pod vedením Batmana a dalších a stali se poté ochránci kamenům nekonečna – nesmírných zdrojů energie i speciálních schopností.

A tak jsme se hned v neděli odpoledne vylodili z naší kosmické lodi značně připomínající autobus a vrhli jsme se na to.

Zjistili jsme, že po dobu výcviku budeme sbírat nejen body, za které si můžeme nakoupit něco dobrého nebo praktického jako třeba figurku Hulka, ale také sbírat karty různých superhrdinů, které nám dodají jejich speciální schopnosti.

S jejich využitím jsme dokázali protihráče při hrách odhodit na dvacet metrů, donutit ho dřepovat, plazit se po čtyřech za vedoucím, nebo dokonce všechny okolo nás zpomalit.

Kartičky jsme proto sbírali jako diví a s jejich využitím byla každá známá hra úplně zbrusunová.

Během výcviku jsme se poučili o všech superhrdinech, jejich příbězích a padouších, které porazili a se kterými se možná i my střetneme.. Prokázali jsme naši hbitost, obratnost i sílu a také, jak dokážeme spolupracovat. A protože byl výcvik intenzivní a my jsme už přišli jako rození superhrdinové, zabral nám jediný den.

Zbývala však ještě jedna nezbytná věc – a to vyrobit si vlastní kostým, protože co bychom to byli za superhrdiny bez kostýmu.

Poté již nás navštívil hrdina známý ve všech vesmírech – Thor, aby nám k absolvování výcviku pogratuloval a dovedl nás do Asgardu, kde je ochotný nám předat první kámen nekonečna – tedy pokud zodpovíme všechny jeho dotazy o mýtech severských bohů.

Což se nám samozřejmě podařilo, a tak jsme mohli putovat fantastickou krajinou, temnými elfskými lesy, a dokonce se přeplavit na parníku přes širé jezero, abychom nakonec stanuli u bran Valhaly, kde nám Thor kámen slavnostně předal.

Nyní jsme se již stali ochránci kamenů nekonečna a zbývalo nám najít další. Čas, než je objevíme, jsme strávili pokračováním výcviku ve všech možných i nemožných hrách a také dalšími radostmi s novými kamarády, protože mezi námi nebyl nikdo, kdo by si nějakého nenašel.

A samozřejmě jsme se také dvakrát vypravili k vranovské přehradě a užili si řádné vodní radovánky.

I k druhému kameni nekonečna nás zavedl Thor. Museli jsme se vydat do lesní říše, kde však kamen již hlídali zlovolní ledoví obři, před kterými jsme museli prchat a nalézt díky celé řadě nápověd a úkolů samotný kámen.

A vše se nám zas vydařilo! Jak už to v superhrdinských příbězích bývá. Ale nastal mezi námi spor, co teď s kameny uděláme. Batman trval na tom, že se musí zničit, zatímco Hulk měl jiný názor – chtěl kameny zkoumat a využít je pro konání dobra. Nemohlo to skončit jinak než souboj mezi oběma skupinami, naštěstí jsme se nakonec zas přátelsky udobřili.

Poučení, které z toho plyne, je – že nepřátelství a hádky nevedou k ničemu dobrému. Našich rozporů totiž využil Jokerův gang, který si najal Thorův zrádný bratr Loki. Našli třetí kámen dříve než my a použili jeho moc proti nám.

Ve velkolepé vodní bitvě jsme nakonec Jokera porazili a utekl doslova jak zmoklý pes. Nápovědy, které jsme zjistili od jeho kompliců, nás nakonec ke kameni dovedli. A tak skončila naše slavná mise, o které se budou jistě psát komiksy a točit filmy.

Ale neskončil ještě tábor! Protože záchrana světa se musí řádně oslavit, nadešla dlouho očekávaná nezapomenutelná diskotéka, na které zazněly všechny hity, které jsme v průběhu tábora poslouchali a každý z nás prokázal nejen své superschopnosti, ale i taneční dovednosti.

Poté již každý z nás obdržel certifikát, že může bez obav vykonávat superhrdinské povolání, zachraňovat svět, kdykoliv se mu zachce.

Kromě superhrdinského příběhu, her a zábavy nám zůstanou vzpomínky hlavně na povedenou kamarádskou atmosféru tábora, kterou nerušily žádné hádky a jistě si ji všichni rádi zase za rok zopakujeme.


Zobrazit fotogalerii