V temnotě vesmíru se v nesmírné dálce objevuje šest světel. Červené, žluté, zelené… jak se blíží, ozve se posměvačný hlas: „Všechny budou mé! Já budu vládnout celému vesmíru! A vy, Avengers, my k tomu dopomůžete!“ Jak hlas utichne, po chvíli se ozve šílený smích…


Probouzíme se ze zvláštního snu, ale není času nazbyt a skoro ani na čištění zubů, protože je zapotřebí připravit se na velkou výpravu! Poslední kontrola zavazadel: superhrdinský kostým, maska, trika, boty a další zbytečnosti, ale také blaster i světelný meč? Podle všeho to všechno budeme potřebovat! Ale na zodpovězení otázky, jak se z nás mají stát superhrdinové a zároveň rytíři Jedi si ještě chvilku počkáme.

Ale první nápověda nás čeká hned, jak náš Quinjet (no dobře spíš autobus, ale víte, jak to myslíme), přistane u proslulé základny Avengers. Zde už nás vítá Thore, aby nám oznámil, že jsme talenty, kteří se budou ucházet o zařazení do týmu Avengers!


A proč Avengers potřebují tak velkou posilu, jako jsme my, se dozvíme vzápětí. Kromě Iron Mana, Star Lorda, hned několika Spidermanů se k nám připojila také Wonder Woman. Právě ona potřebuje naši pomoc. Jak se dalo čekat, Thorův nezdárný nevlastní bratr Loki ani chvíli nevydrží, aby nedostal choutky na ovládnutí světa. Opět se zmocnil Kamene mysli a Kamene reality, s jejichž pomocí napadl svět, ze kterého Wonder Woman pochází. Podařilo se mu ovládnout mysl Batmana a nejspíš i Hulka a ti mu teď musí sloužit. Náš plán se tak zdá jednoduchý: zachránit superhrdiny, získat Kameny nekonečna dřív než Loki a jak to tak už bývá, někdy mezitím taky zachránit celý vesmír.


Nejdřív jsme se ale museli řádně vycvičit a vyzkoušet si různé superschopnosti, abychom odhalili, kterou z nich ovládáme nejlépe.


Jsme hodni uzvednout Thorovo kladivo?


Anebo jsme spíš rychlí jako Flesh?


Šermujeme stejně dobře jako Wonder Woman?


Nebo aspoň tak dobře jako její poskokové?


Každý si našel superschopnost, ve které je nejlepší a mnozí z nás by klidně byli ve všem skvělí jako Superman, ale zas jsme nechtěli na vedoucí našich týmů moc machrovat, aby si nepřipadali méněcenně.

Ale ani záporáci nezaháleli. Při svých výpravách do různých realit se Loki spojil s Jokerovým gangem, není se čemu divit, asi mají stejně zvrácený smysl pro humor. A byl to právě Joker, kdo napadl naši základnu.

„Tak si vezmeme meče a zmlátíme ho!“ navrhli jsme Iron Manovi, který vedl obranu základny. Ten o našem plánu chvíli přemýšlel, ale pak navrhl, že se musíme před Jokerem skrýt. Na naše opakované výzvy, že celý Jokerův gang zmlátit je daleko lepší plán, nakonec odvětil, že by Joker mohl ublížit Batmanovi, kterého máme zachránit. Ani nápad, že Batmana nejdřív zmlátíme a pak zachráníme, neprošel. Ale ani skrytí nebyla špatná možnost.


„HAHAHAHEHEHE,“ nese se po chodbách základny. „Maličtí superhrdinkové, přede mnou se neschováte, Joker je váš kamarád, tak vylezte!“

Jokerův gang obcházel pokoj po pokoji… ale naše dokonalé úkryty jen tak neobjevil. Jak by také mohlo toho šílence napadnout, že by se někdo schoval pod peřinou!


Stačí vykouknout jedním okem, zjistit, zda už je vzduch čistý. A není! Jen kousek od úkrytu se totiž zubí Venom, takže i toho přibrali do party!


Když se někomu nepodařilo vydržet v úkrytu dost dlouho (nebo se nesmát Jokerovým vyloženě nepovedeným vtipům) musel splnit úkoly jeho gangu.


 A nebylo to jen tak překonat lstivého Hádankáře i Harley Quinn.


Ale Joker si naběhl, jak už jsme byli jednou z úkrytu venku, vrhli jsme se na náš původní plán. Zmlátit Jokera!


„Batmane, ty ušaté torpédo, na ně!“ přikazuje Joker, když si uvědomil, že čelí přesile. „No tak, superhrdinkové, pořádně to nandejte vašemu netopýřímu kamarádíčkovi!“ Ovládnutý Batman mlčí a jen vrhne po Jokerovi opravdu upřímně nepřátelský pohled, ale jeho pokyny musí plnit dál.


Nakonec Joker zbaběle prchl. Ale s Iron Manem jsme hned vymýšleli plán odvety. Někteří z nás i s konkrétními nákresy vedení takového útoku. Bylo potřeba Jokera zajmout a pokusit se od něj zjistit, kde Loki kameny skryl. Můžeme mu třeba vyhrožovat, že mu ostříháme vlasy!


Bylo však zřejmé, že se Joker nedá jen tak. Jeho gang totiž doplnil i rozzuřený Hulk (a jak byl dlouho na sluníčku v průběhu boje, zdál se stále rozzuřenější).


Avšak před naší přesilou měli záporáci stejně respekt a když jsme vyrazili do útoku, skoro se dali na útěk!

Hulk se okolo sebe ohání na všechny strany, Batman po nás vrhá střely, pozor je potřeba si dávat i na Catwoman a Tučňáka.


Avšak na naši týmovou spolupráci nemají, Jokerův smích se pomalu mění v sípavý chrapot…


Ne, Iron Mane, Jokera máme zajmout, ne Hurley Quinn!


Ale to už gang svého vůdce opouští a najednou si Joker uvědomí, že proti nám zůstal sám.


„HAHAHA! Hihi? Hurley, kdepak jsi? Hádankáři, tys mě zradil!“ Joker se otočí k nám a nejistě se usměje. „Milí superhrdinové! Mocní, skvělí, a hlavně hodní, superhrdinové! Jsem neozbrojený, žádný superhrdina by přece neublížil nebohému neozbrojenému šaškovi! A nedělám vlastně nic špatného… jen občas kradu a sem tam chci zničit svět, no bóže, každý musí mít nějaký koníček…“ Brzo pochopil, že mu na jeho řečičky neskočíme.

„Tak dobře. Chcete vědět, kde jsou ty kameny? Povím vám to, ale musíme se domluvit. Co kdybychom se nejdřív zašli napít dobré pramenité vody na vaši základnu a hezky v klidu si o tom promluvili… hele! Co to támhle letí? Je to pták? Letadlo? Možná je to Super…“ Ale než stačil Joker vzít čáru, duchapřítomně mu jeden z nás dupl na nohu. Kulhajícího Jokera jsme odvedli na základnu, ale vrtalo nám hlavou, že se vlastně vzdal docela snadno.


Že to všechno byl vlastně Lokiho plán jsme objevili vzápětí, když se zničehonic objevil na naší základně. Nabídl nám Kámen reality výměnou za osvobození Jokera. Na tom ale něco nehrálo…

„Chtěli byste ten kámen? Tak si ho vezměte, ale ty ostatní získáte jen v případě, že ho dokážete taky správně použít!“ řekl Loki, než spolu s Jokerem začal mizet v mlze (no spíš kouři, ale vůbec to nevypadalo špatně).

Star Lord se pohotově vrhl za nimi, avšak jak už to v jeho případě bývá, tak naprosto bez rozmyslu, a tak všichni zmizeli společně. Ve chvíli se však Star Lord vrátil, v jedné ruce laserovou pušku a v druhé světelný meč.

„Star Wars!“ vykřikli jsme sborově.

Star Lord hned potvrdil naše očekávání. Než Loki vydal Kámen reality přenesl se do úplně jiného vesmíru a času. Než se Star Lord vrátil, zjistil, že další kameny jsou skryté právě v té předaleké galaxii. Byl čas se tam vypravit. Naštěstí to netrvalo moc dlouho, vlastně jenom přes večeři a chvilku večerního klidu. Pak jsme se hned vylodili v už úplně jiném vesmíru. Tedy dost podobném tomu našemu, ale že jsme někde docela jinde (a už v trochu jiném příběhu) nám ukázalo, když nám do cesty vstoupila neznámá skupina postav.

„Hele Thor!“
„To není Thor, nemá přece kladívko.“
„Je to Thor, má stejný fousy!“
„Není, Thor neměl kapuci!“


„Jsem Obi-Wan Kenobi,“ vyřešil naše váhání příchozí. „A kdo jste vy cizinci?“
„Kuba!“
„Děti!“
„Šuperhrdinové!“ odpovídali jsme každý zvlášť.
„Mě zajímá něco jiného,“ upřesnil Kenobi svůj dotaz. „Jste na Světlé nebo Temné straně síly?“
„Temné!“ odpověděla upřímně většina z nás.

Kenobi zaváhal. „Ehm… inu, přesto z vás cítím i Světlou stranu! A věřím, že vás dokážu přesvědčit, abyste ji následovali.“

Už jsme se radši nehádali, abychom zjistili co dál. Kenobi nám vysvětlil, že před nedávnem ucítil poryvy v toku Síly. Ty poryvy mu prý prozradily, že se v jejich galaxii objevilo cosi mocného, co lze použít k páchání zla. Ta moc láká sithské lordy (víte koho, Darth Vader, Palpatine a tak), kteří je chtějí získat, aby upevnili svou moc. Kenobi nám pomůže kameny nekonečna najít proto, aby nepadly do rukou Impéria. S tím nešlo než souhlasit, a tak jsme Kenobiho následovali. Nedaleko se na planetě, kde jsme přistáli, nacházel právě jeden z těch sithských lordů. Kterýpak to asi bude?


Naštěstí jsme ho nemuseli hledat dlouho. Darth Maul!


„Máme spolu nevyřízené účty, jedijská špíno,“ chraptí Maul.
„Dnes jsem nepřišel bojovat, Maule, ale nebojím se ti čelit!“ statečně se mu postaví Kenobi. Světelné meče třesknou o sebe, bojovníci okolo krouží.


„Jéé, jemu se zlomil meč!“

Kenobi o pár kroků ustoupí. „Možná jsi přesekl můj meč, ale se mnou je i tak mocná Síla, porazím tě!“
„Ne, neporazíš!“
„Ale porazím!“ Jedi a Sith se chvíli přetlačují Silou a i když Kenobi přišel o svůj meč, jejich schopnosti se zdají vyrovnané.


„Ukončeme pro tuto chvíli náš spor, Maule!“ navrhne Kenobi. „Ta neznámá moc, kterou i ty hledáš, může posloužit nám oběma. Ty se chceš pomstít Imperátorovi, že tě zradil a nahradil Darth Vaderem. Já chci Impérium zastavit. Spojme se v tomto boji proti nim!“

Darth Maul zřejmě váhá a přechází kolem nás. „Pokud máme uzavřít spojenectví, chci, aby naše síly byly vyrovnané. Polovinu těchto mladých učedníků budu cvičit já!“
„Přistoupím na to jen,“ rozvažuje Kenobi, „pokud se oni sami nakonec rozhodnou, zda se přidají k Temné nebo Světlé straně.“
„Temné!“ ozveme se rovnou.
„No to se teprve rozhodnete později!“ ukončí diskusi Kenobi. Dohoda je uzavřena. Poprvé v historii galaxie se spojila Temná a Světlá strana proti většímu zlu. Darth Maul, který cítí moc Kamenů nekonečna se uvolil nás vést a naleznout, kde se skrývají.


Ale ještě předtím jsme se potřebovali vycvičit v dovednostech Jedijů, protože naše superhrdinské schopnosti by zde na Darth Vadera byly krátké.


Samozřejmě jsme si hned několikrát zašermovali se světelnými meči.


„Zavřete oči,“ poučil nás Kenobi. „Teď cítíte tok Síly všude kolem vás. Slyšíte vítr v korunách stromů… jak ohýbá stébla trávy… cítíte jej na tváři… a slyšíte také kroky a dech svého nepřítele, jak se blíží, a tak dokážete udeřit dřív… než on!“


Taky jsme se naučili létat ve vesmírných lodích jak Luke Skywalker!


Na střet s Darth Vaderem jsme nemuseli čekat dlouho. Ovšem nejdřív nás dostal do pasti. Oddíly na Temné straně vylákal z naší lodi, vedoucí, která dřív sloužila v Rudé Palpatinově gardě slíbil svobodu, pokud v následující bitvě bude poslouchat jeho rozkazy. Konečně na Temné straně!


Darth Vader se rozhodl získat Kámen času, ovšem z ochranné bariéry jej mohl vynést jen ten, s kým byla Světlá strana Síly. A kdo byl taky nejrychlejší, aby do něj vběhnul a vyhnul se všem střelám.


I když jsme nejdřív kámen získali, nakonec se sám Vader probojoval naší obranou a kámen si odnesl.


Héj! Tak to je snad první bojovka, kterou jsme nevyhráli!


Trochu zabojovat si proti našim kamarádům nám nevadilo, protože příležitost získat kámen zpět jsme dostali společně už za chvíli.


Vader se snažil kámen transportovat ke svému raketoplánu a to byla naše šance jej napadnout a získat.


Tentokrát už jsme spolupracovali a všechno šlo hladce, nakonec se na svého bývalého učedníka vrhl sám Kenobi.


„Kruh se uzavřel, bývalý mistře,“ funí Darth Vader.


„Ano, ale tentokrát už ho neopustíš! Nee, další zlomený meč už ne!“

Stejně se nám nakonec společnými silami, nebo Sílami, podařilo Vadera zahnat.

„Možná máte jeden kámen, ale já dřív naleznu ty ostatní!“ vyhrožoval Vader při svém ústupu.


Avšak Kámen času byl náš!


Darth Maul, který zatím meditoval, aby zjistil, kde nalézt další kameny, nám poradil, že se musíme vydat na proslulou planetu Tatooine. Ta však leží v dalekém vesmíru, a tak nás čekal celý den cesty Millenniem Falcon.


Po cestě jsme ale samozřejmě nezaháleli a bedlivě se připravovali na další dobrodružství.


K dokončení jedijského výcviku nám zbývalo vytvořit si vlastní světelné meče.


Také jsme se vrhli do posílení naší hvězdné flotily, proti které nebude mít Impérium šanci.


K tomu jsme vytvořili armádu bojových droidů.


A naučili se hrát také speciální galaktické kvarteto.


A když už jsme měli vlastní meče vytvořené, samozřejmě jsme si s nimi hned také vyzkoušeli šermířský trénink!


Hned po přistání na Tatooinu jsme zachytili vzdálené nouzové vysílání:

„Tady Pirát 2, slyší mě někdo? SOS… u všech rohatých banthů, slyší mě někdo?“ vyřvával kdosi polozvířecím hlasem do vysílačky.

Podle signálu vysílačky jsme vyrazili najít neznámého, protože Síla a hlavně Kenobi nás ponoukali, že právě on by mohl něco o kamenech vědět.


„Tak budu tu tvrdnout eště deset galaktickejch let, nebo mě někdo vyzvedne? Tady Pirát 2!“

Když jsme se zdvořile nabídli, že jej zachráníme, příliš jej to neutěšilo.

„Tak si konečně pohněte! Říkal jsem, že máte zamířit k oáze, nebo vám na hlavu šlápnul rancor, že tomu nerozumíte?“

Když jsme se konečně přiblížili na dohled, nestačili jsme se divit.

„Jééé, Žvejkal!“


„Ještě jednou mě nazvěte jménem toho chlupatýho budižkničemu a provrtám vás pulzní puškou!“ vztekal se neznámý wookie. „Nevidíte, že já se na rozdíl od toho lidskýho patolízala oblíkám jako civilizovanej galaktickej občan? Jestli on si říká Žvejkal, tak mně můžete říkat Žroun! Jsem ten nejslavnější gangster v celý galaxii, pravá ruka Jabby Hutta, levá ruka koribanskejch pirátů a prostřední ruka těch mafiánů z Obchodní federace!“ představil se nám gangster ve vší parádě.

„Ale jsou přece jen dvě ruce…“ zamysleli jsme se.
„Tak to jste si eště nikdy netřásli rukou s correlianským žoldákem!“ odbyl nás Žroun.


Když se tak chlubil, hned jsme se začali pídit, proč někdo tak skvělý a obávaný zde uvíznul a volal SOS. Žroun nám musel neochotně vysvětlit, že se nechal napálit od jakéhosi cizince, který si kvůli určité prácičce chtěl najmout jeho gang, ale skončilo to tak, že jeho gang ovládl a on před nimi musel utéct. Hned nás to trklo.

„Jak se jmenoval? No Koki, nebo tak nějak…“ zamýšlel se Žroun.
„A nebylo to Loki?“ zhrozili jsme se.
„No možná že jo, takovej divnej, v zelenejch hadrech a pláštíku, s rohatou helmou na šišce…“ Hned nám to bylo jasné. A hned se také ukázalo, proč se zde Žroun skrýval. Na horizontu se zjevila postava a okolo ní další. Dostali jsme se do Lokiho pasti a on nám odřízl cestu k lodi. Nezbývalo než se s gangsterem spojit a pokusit se probojovat si cestu zpět.


Naštěstí si Loki přivedl jen část své armády a nám se podařilo se přes ni dostat. Ale bylo jasné, že nás sledoval a že stále kuje záhadné plány a my se jen můžeme domýšlet, jakou v nich máme roli.


Žrouna se nám podařilo přesvědčit, že nám pomůže najít další Kameny nekonečna (hlavně aby se Lokimu pomstil). Nejdřív jsme ho ale museli navštívit v hlavním přístavu Moss Eisley, kde se schází ta největší sebranka z celé galaxie.


Než nám byl Žroun ochotný pomoct, museli jsme splnit pár službiček pro jeho gangsterské kamarády. Nejdřív jsme se trochu ošívali, jestli je to vhodná práce pro Jedie, i když Darth Maul nás přesvědčoval, že spáchat pár zločinů vůbec ničemu nevadí.


Ale když nás Žroun ujistil, že cílem jeho tajných misí je zejména oslabit moc Impéria na Tatooinu, vrhli jsme se do práce.

Jako první jsme zamířili za překvapivě přátelským Boba Fettem.

Ten potřeboval pomoc s lovem zákeřných tatooinských ještěrů, kteří napadli přístav.


Obávaný psanec Lak Sivrak po nás zas chtěl, abychom z imperiálního skladu ukradli co nejvíce granátů.

Pokusili jsme se také vyhrát v turnaji ve speciálním tatooinském zápasení.

A jelikož nám gangsteři stále nevěřili, že ovládáme jedijské schopnosti, museli jsme jim dokázat, že světelným mečem vykryjeme prakticky cokoliv.

Skoro se nám to povedlo!

A když už se někde povalovaly stříkací pistole, tedy blastery, prostě nám to nedalo, abychom se nevrhli do úplně přátelského cvičného souboje.

Nejdůležitějším úkolem bylo odhalit, co má za lubem imperiální špion, který se stále pohyboval kolem.

Když jsme zjistili, že i on pátrá po kamenech, aby přivolal Darth Vadera, Žroun už mohl špiona zneškodnit, aby si ho odvedl k přátelské diskusi o nezávislosti Tatooinu na Impériu.

Žroun byl nakonec s našimi službami spokojen, a tak nám předal koordináty planety Voromir, která leží na rozhraní našeho světa a galaxie, kde jsme se nacházeli. Zde na nás čekal Kámen duší, ale také Red Skull, který jej stráží.

Aby to nebylo tak jednoduché, po kameni zde pátral už i Darth Vader a Loki. Tak tohle byl jeho plán. Loki si chtěl počkat, až kámen, který on sám nedokázal získat, získáme my a pak nás o něj okrást.

Před námi byla strašidelná cesta, abychom kámen získali.


Ale jestli si naši nepřátelé mysleli, že se jich lekneme… tak možná jsme se někteří trochu opravdu lekli, ale nakonec byl Kámen duší náš!


Ovšem dobrodružství ještě zdaleka nekončilo. Darth Maul nás nikterak překvapivě zradil a chtěl nyní získat kameny pro sebe. Nejdříve jsme museli přesvědčit v boji naše kamarády na Temné straně, aby nepodlehli Sithovým svodům.

Pak se do boje vrhl sám Kenobi.

„Maule, nic jiného jsem od tebe ani nečekal!“
„Já s tvou naivitou také počítal! Ale nyní bude moc Kamenů nekonečna moje!“
„V tom se mýlíš! Tentokrát můj meč už nezlomíš!“ s těmi slovy se vrhl jedijský mistr do dramatického boje.

Který skončil Darth Maulovou porážkou.

Ovšem ta největší bitva nás teprve čekala. Na obloze se objevila Hvězda smrti.

A s ní i celá armáda Impéria, ke které se přidal i Loki, aby společně kameny získali.

My však proti Darth Vaderovi použili vše, co jsme se naučili. A tak zaútočila naše letka hvězdných lodí.

I celá armáda se světelnými meči.

A před našimi střelci už Impériu nezbylo nic jiného než se dát na ústup.

Kameny nekonečna jsme tedy získali a ochránili, a to chtělo oslavit na pořádné diskotéce!

Ukázalo se, že i ti, co si mysleli, že netancují, nevydrží v klidu, když se to pěkně rozjede!

A tak se nám podařilo zažít superhrdinské dobrodružství i akci ve světě Star Wars a setkat se se všemi známými postavami.

Pár otázek ale zůstává: co ostatní Kameny nekonečna, shromáždíme je někdy všechny? A co Impérium, kdy ho porazíme jednou pro vždy? To však bude zas jiný příběh anebo spíš víc příběhů!

 

Budeme moc rádi, když nám zanecháte alespoň krátkou recenzi! :)


Zobrazit fotogalerii