Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii... v městečku Kuřim na jaře roku 2019... skupina statečných rebelských válečníků vyráží raketoplánem, aby nalezli posledního mistra Jedi Obi-Wan Kenobiho a přesvědčili jej, aby z nich vycvičil novou generaci bájných rytířů.


A to jsme právě my! Ti nejlepší a nejstatečnější, tedy alespoň pokud se zrovna v jinak malebné základně, s krásným parkem a lesem okolo, neproběhne po chodbě malý pavouček. Hned v podvečer prvního dne naší mise jsme spolu s líbeznou princeznou Leiou přistáli na planetě Tatooin a navštívili nechvalně proslulý bar ve městě Moss Eisley.


Právě zde se konal turnaj v karetních hrách, ale vůbec ne s nějakými obyčejnými kartami! Byly to totiž úplně jedinečné karty a na každé z nich jedna ze slavných postav Star Wars, které jsme hned poté začali sbírat.


Jo, ale zpět k tomu turnaji. Naším cílem bylo se přes první kolo, ve kterém jsme museli porazit roztodivné mimozemšťany, propracovat k finální hře s proslulým pašerákem Han Solem.


Právě on totiž odvezl Kenobiho na tajné místo, aby se skryl před vesmírnými gangstery, kteří ho pronásledují. Když jej porazíme, zjistíme náš cíl!


Nejdřív jsme se však museli zamaskovat, aby nás protihráči neodhalili. Vymysleli jsme všelijaké kombinace oblečení, které nás zamaskovaly v naprosto nenápadné mimozemšťany. Díky našim hráčským dovednostem se naši soupeři opravdu zapotili, zejména podle všeho Žvejkal, který ke konci už sotva dýchal.

A pak se to stalo... za dramatické hudby do místnosti vstoupil samotný Darth Maul. Všechno zapadlo do sebe, je to právě on, kdo pátrá po Kenobim, aby se mu pomstil za dávnou porážku! Ale to my nedopustíme.


Han Sola jsme samozřejmě hravě porazili, bylo lákavé chtít po něm nějaké jakékoliv jiné přání, než právě odvoz za Kenobim (bonbony, pizza k večeři nebo rozdání všech kostýmů se přímo nabízely), ale nakonec jsme se tedy dohodli. Ale gangsteři se jen tak nenechali a chtěli Han Sola vydírat... avšak my byli v přesile. Mnohonásobné. Snad chtěl hlavní gangster ještě něco dodat, než jsme ho zalehli a zahnali pod stůl.


Hned první den nás nenechal vydechnout, a co přijde zítra? No prý že mezipřistání na planetě Naboo, než dorazíme za Kenobim. Normálně bychom nad takovou zdržovačkou samozřejmě ohrnuli nos. Ale když se přímo nabízelo, že na planetě Naboo navštívíme místní lázně, s tobogánem, třemi bazény, vířivkou, divokou řekou, byli jsme shovívaví. A užili si tam celé dopoledne!


Nějaká ta hodinka poledního klidu nám sice během cestování vesmírem dopřála odpočinek, ale už jsme napjatě očekávali, co bude dál.

A přišla výprava do lesní džungle na planetě Kashyyyk, kde se někde Kenobi skrývá. Ale nebylo to ještě tak jednoduché. Proradný Darth Maul nás asi dostal. Na Mileniu Falcon muselo být nějaké sledovací zařízení, nebo tak něco, protože vesmírní gangsteři už nás na planetě očekávali.

Krok za krokem jsme se ve třech oddílech plížili lesem. Po cestě přecházel generál stormtrooperů a my ho museli zmást a obejít. Uprostřed kopce stál mimozemšťan s obličejem tak odporným, že se to snad ani nedá popsat. A vinoucí se stezku do kopce hlídal samotný nájemný lovec Boba Fett. Ale i jeho jsme nakonec obešli.

Pomalu kráčíme dál, až se před námi konečně rozprostře tábořiště a u něj sedí shrbená postava v plášti. I když už má evidentně mistr Jedi své nejlepší časy za sebou, vyskočí a tasí světelný meč.

„Mocná Síla je se mnou, mě neporazíte proradní poskoci ničemného Darth Maula!“ praví.
„Jéé čau, Dane! Teda Obi... Keno... my jsme rebelové! Puč mi meč!“ odpovídáme.
Nakonec jsme se domluvili a mistr nám uvěřil, že nejsme nepřátelé. Ale ti už se z lesa začali blížit. V chvatu jsme společně vymysleli plán. Poschovávali jsme se za stromy a číhali. Na nás bylo vlákat gangstery do pasti a pak je nenápadně omráčit (nebo na ně alespoň všichni naběhnout a začít do nich mlátit) a na Kenobim pak, aby použil Sílu a ovládl jejich mysl. Takhle jsme je zmátli a zahnali zpět do jejich základny.

Avšak i když nám Kenobi uvěřil naše dobré úmysly (i když tedy někteří z nás neustále prohlašovali, že jsou na Temné straně síly a jako radši by pomáhali Darth Maulovi), rozhodl se, že nás nejdřív prověří, zda máme vůbec schopnosti na to stát se rytíři Jedi. Mohli bychom mu sice namítnout, že se kdovíkolik let skrývá někde po vesmíru, zatímco my se za ním honíme a bojujeme s Impériem, Darth Vaderem a vůbec, ale mlčeli jsme. Je to přece jenom už starší člověk a máme k němu být uctiví. A proto jsme šli. A když nám oznámil, že tím testem bude speciální Jedi vybíjená, zrychlili jsme krok a pak už běželi!

A samozřejmě jsme uspěli! To Kenobi koukal, vždyť jsme taky ti nejlepší hráči ve vybíjené v celém vesmíru, a svými úkoly během hry nás nedokázal zmást. A tak můžeme zvednout kotvy Milenia Falcon a letět. Ale ne, nemůžeme! Došla šťáva... všimli jste si taky, že kdykoliv, když je fakt potřeba spěchat a uletět nepřátelům, tak se v Mileniu Falcon něco porouchá?

Naštěstí si víme rady. Stačí posbírat energetické křišťály, které doplní baterie a naštěstí čirou náhodou se vyskytují hned vedle základny. Ale stejný nápad má i Darth Maul, a tak tam na nás už čekal.

Ve strašidelné tmě září jeho dvojitý světelný meč. Kolem sloupů tajuplného chrámu dávných božstev wookiů (to jsou ti chlupatí jako Žvejkal, co na této planetě žijí, víte) se míhají stíny našich nepřátel. Je na nás, abychom proběhli přes celé hřiště, sebrali křišťál a nenechali se polapit. Jeden po druhém se plížíme a kdykoliv na nás může vystartovat stormtrooper, gangster nebo samotný sithský lord. Obi-Wan s Leiou nás povzbuzují, kdykoliv odvaha opadne, ale víte co? Nebyl mezi námi jediný, kdo by aspoň jeden křišťál nepřinesl. A tak se společně můžeme radovat z úspěchu na velkolepé galaktické diskotéce, než se vyspíme a odstartujeme!


Anebo ještě ne! Darth Maul nastražil další past. Nad planetou se rozprostřela neprostupná bariéra, která nám brání v odletu. A tak posbíráme z kufrů všechny zbraně, co jsme si přivezli, ale tak i klacky můžou stačit, a vyrážíme do finální bitvy.


Nikomu z nepřátel to nedarujeme, ale samotného Darth Maula přenecháváme našemu mistrovi.


Souboj je to velkolepý, světelné meče třeskají o sebe, až jeden praskne (a to bohužel doopravdy), a zraněný Sith padá k zemi. Vítězství je naše, Darth Maula vezmeme do zajetí, bariéra nad planetou se trhá...

A zpoza ní vyplouvá křižník Impéria! Z ničeho nic se před námi zjeví Darth Vader. Tak na toho ještě schopnosti nemáme, princezna Leia nás sice stihne ochránit, ale nepodaří se nám zabránit Darth Vaderovi, aby osvobodil Maula. Oba Sithové odcházejí a my víme, že boj ještě zdaleka neskončil...


I když pro tento víkend už asi ano. Každý z nás je pasován na padawana (i padawanské copánky Leia pár z nás uplete), a před námi je další velký úkol.

Vyčkat do léta, než bude tábor, abychom na něm mohli cvičit své jediské schopnosti, naučili se šermovat se světelným mečem a prožili další fůru dobrodružství a tentokrát už opravdu Darth Maulovi i Darth Vaderovi natrhli hábit!
Naše dobrodružství pokračuje zde: https://volnycasdeti.cz/udalost/star-wars-mladi-rytiri-jedi


Zobrazit fotogalerii