První den jsme tradičně zasvětili seznamování, chtěli jsme, aby se děti navzájem co nejrychleji poznaly a tím se lépe zapojily do dalších společných her. Proběhlo to rychleji, než jsme předpokládali, všichni najednou lítali s míčem a frisbee. Následně jsme se nastěhovali do chatek, naši nejmladší předškolní členové dostali svého vlastního vedoucího, který jim se vším pomohl. Během uvedení do celotáborové hry se děti seznámily s Třískou, který je v následujících dnech zasvětil do umění ninjů i zadával bojové mise. Pokračovali jsme bitvou o vlajku, zahráli si oblíbenou hru na hlídače a po obědě jsme si prošli krátkým úvodem do sebeobrany ninjů! K prvnímu seznamovacímu dni ale patří nejdůležitější věc – táborák! Ten jsme si večer společně připravili, zapálili a několik hodin jsme proseděli u ohýnku, vyslechli jsme si vlkodlačí příběh a pak si jednoduše povídali, jaké lepší seznamování si umíte představit?

aaa

Dopoledne druhého dne jsme strávili hraním několika tematických her spojených s tajuplným uměním ninjů! Odpolední klid jsme trochu prodloužili a „nenápadně“ jsme ho využili k balení věcí na túru okolním lesem a vesnicemi. Skoro desetikilometrovou túru zvládly děti bravůrně, mladší členové si jí zkrátili přibližně na polovinu a pokračovali na tábořišti hraním her. Večer jsme ještě plánovali špionážní hru, nicméně jsme byli všichni unavení po túře, dokonce i děti, což nás celkem překvapilo, takže se hra odložila na druhý den a pondělí jsme ukončili sprchou a dlooouhým spánkem.

aaa

Úterý probíhalo převážně formou tematických her, několik hodin jsme dokonce pobyli v lese během budování lesního úkrytu ninjů. Očekávali jsme, že vedoucí stráví budováním více času než děti, ale strašně jsme se spletli. Děti krásně spolupracovaly, někdo nosil dřevo, lístí, další ho třídil na hromádky, několik dětí stavělo a další zase svazovaly zdi úkrytu, aby pevně držely. Jejich spolupráce nás mile překvapila a potěšila, bylo super vidět, jak si umí poradit s každou překážkou, která je v průběhu stavění čekala a ani jednou si nepožádaly o pomoc vedoucí. Odpoledne jsme pokračovali v hraní několika různých bojových her, abychom se připravili na velké finále, ve kterém se bude bojovat proti našemu úhlavnímu nepříteli – Trhačovi!

aaa

Středa byla náročná, budíček byl již v 7.00, abychom večer dříve usnuli a na další den zvládli vstát trochu dříve na netrpělivě očekávaný výlet na koupaliště. Aby toho nebylo málo, začali jsme den rozcvičkou, kterou jsme ale hravě zvládli! Po ní nás čekala snídaně a sportovní olympiáda. Soutěžili jsme v různých disciplínách, házeli jsme na terč hvězdicemi, stříleli z opravdového luku, zvládli jsme několik různých stanovišť a vyzkoušeli jsme si taky slackline, což bylo nejlepší! Kdyby někdo nevěděl, tak je to takový dlouhý provaz natažený mezi stromy, po kterém se musí projít.

aaa

Odpoledne nás čekala další túra, tahle byla naštěstí kratší. Když jsme se vrátili, hlavní vedoucí na nás čekal se zajímavou nabídkou. Mohli jsme si vybrat, jestli navštívíme Šiklův mlýn, uvidíme nějaká představení a budeme riskovat, že se na koupaliště ani nedostaneme, kdyby nám neklaplo počasí, protože kryté koupaliště tam nemají. Anebo jsme mohli jet do Bystřice nad Pernštejnem, dát si tam rozchod po městě, smlsat zmrzlinu a pak jít na koupaliště, které bylo stoprocentní, protože tam měli i krytý bazén. Rozhodování bylo velmi jednoduché a jednoznačné hned po tom, co nám řekl, že nebudeme muset vstávat tak brzo, no neberte to! Rozhodli jsme se pro Bystřici nad Pernštejnem, což jsme dali najevo obrovským řevem při hlasování!

Batůžek, pití, svačina, pláštenka, klištovka, plavky, osuška… Základní věci máme, můžeme vyrazit, ať jsme tam co nejdřív! Předtím nás ještě čeká cesta do Nedvědice, přibližně tři kilometry, což nám ale již nedělá problém, protože víme, že se máme na co těšit! Cesta vlakem byla ale nekonečná, všichni jsme se příliš těšili na to, abychom jenom seděli a čekali, nicméně jsme to přežili a už jsme vystupovali. Doprovázel nás Patrik, náš vedoucí, který měl na starosti nejmenší děti. V tomhle městě vyrůstal, takže jsme měli jistotu, že nebudeme bloudit a cesta bude co nejkratší. Nejdříve jsme se rozdělili do skupinek s vedoucími a dali jsme si hodinový rozchod, v průběhu kterého většina z nás zvládla utratit skoro veškeré kapesné . Samozřejmě to bylo na důležité věci, jako hračky, zmrzlina a ledová tříšť! Co bychom bez těchto základních věcí dělali… Pak jsme se vydali na koupaliště, cesta trvala pouhých 15 minut pěšky, namazali jsme se krémem na opalování a už jsme se mohli jít koupat! Samozřejmě bylo potřebné co nejvíc zaměstnat vedoucí, takže jsme se rozložili po celém koupališti do všech bazénů, aby se náhodou nenudili.

aaa

Koupání bylo super, počasí vycházelo, dokonce se k nám přidala i naše kamarádka, která sice na táboře nebyla, ale již dva roky s námi jezdí na různé akce a kroužky, takže se na nás přijela s rodiči a bráškou kouknout. Ke konci jsme museli stihnout vlak, tak jsme ještě pro jistotu vedoucím obstarali čtyři třísky, které musel náš zdravotník vybírat na poslední chvíli. Zvládlo se to ale velmi rychle, takže jsme vlak bez problémů stíhali. Nicméně po příjezdu do Nedvědie jsme již byli strašně unavení, to koupaní unavuje víc, než si umíte představit… Takže jsme si vybojovali dokonce soukromý taxik, respektive našeho vedoucího, který nás odvezl autem až k chatkám. Jsme ale děti, takže energii jsme obnovili velmi rychle a netrpělivě jsme již očekávali další program. Vedoucí nás ale překvapili, když nám naznačili, že nás dnes čeká noční bojová hra! Zapálili táborák, vyprávěli nám strašidelný příběh o původu tohohle lesa a o strážcích, kteří hlídali bojovou hůl, která byla jediná schopná porazit zlého Trhače. I přes strašidelné příšery v lese, úplnou tmu a mírnou únavu jsme tuhle cestu zvládli a hůl byla naše! Pak jsme už nemysleli na nic jiného, než se jít dobře vyspat…

aaa

A je to tady, pomalu se blížíme ke konci tohoto krásného týdenního zážitku na letním táboře… Na jednu stranu radost, protože znovu uvidíme rodiče, na druhou stranu nám ale budou chybět kamarádi, větší volnost, hraní různých her v krásné přírodě… S pomocí vedoucích si balíme věci a ještě pořád čekáme na finální poražení obávaného Trhače! Věci jsou sbalené, ještě si vychutnáme kuřecí řízek, který máme k obědu, chvíli si odpočineme a hurá na velkou finální bojovku! Vodní pistole, klacky a velký boj proti vedoucím, které nakonec bez problémů porazíme! Nesmíme si zapomenout rozdat diplomy, nějaké speciální odměny za pomoc vedoucím a taktéž medaile a pohár těm, kteří byli v hrách nejúspěšnější a nejposlušnější. Vše je za námi, ještě si k svačině dáme palačinky a už rodiče přijíždí. Bude se nám stýskat, ale už teď víme, že se můžeme dále těšit každý měsíc na víkendový výlet a někteří z nás dokonce i na turnus již příští měsíc! Bylo to super, na nezapomenutelné zážitky budeme vzpomínat ještě dlouhou dobu.

aaa

 

aaa

Zobrazit fotogalerii