Podzimní tábor - Staň se pánem pokémonů!

„Chci pokémonům rozumět a jejich sílu znááát!“ ozývá se zájezdovým autobusem, který nás veze na ten největší pokémonní turnaj v historii. Bezmála i pan řidič by si zazpíval s námi, kdyby znal slova, protože všichni jsou naladění na pokémonní dobrodružství. Sešli jsme se tu všichni ti nejlepší pokémonní trenéři ze všech koutů světa, tedy hlavně z Moravy, ale dokonce i z Prahy. A to je vlastně úplně jiný stát, jak někteří z nás zarytě prohlašují. Autobus už zastavuje a my jsme připravení celou zemi prohledat, půjdem dál a dál a vyrážíme na to!


Kolem a kolem můžeme zhodnotit, že tady půjde s pokémony soupeřit dobře. Trampolína, skluzavka, houpačky a hřiště, abychom je měli kde trénovat, pořádná jídelna, kde v klidu pokémony nakrmíme, u toho stolní fotbálek, abychom se zabavili, zatímco jí. A hned vedle tělocvična, kdybychom sváděli souboje uvnitř. A kdy už půjdeme na pokoje? A kdy si půjdeme vybalit? Aha, už jdeme. A to by taky šlo. Pěkné povlečené postele, tady se našim pokémonům bude spát dobře, a že hned ty, které jsme si přivezli z domova, uložíme, aby si po cestě odpočinuli. Ale my máme ještě spoustu práce, vždyť je teprve odpoledne! Rozdělíme se do týmů: Valor, Instinct, Mystic a schválně, který bude nejlepší! A teď se jdeme všichni seznámit, jak jinak než během her.

„Pika?“


Sám Pikachu nás došel uvítat! Ten je teda přerostlý (dobré znamení, že tu pokémoni, a tak i my, dostaneme dobře najíst), ale pořád docela roztomilý. A jak Pikachu odběhne, poté, co se se všemi skamarádí, přichází jeho trenér Ash.

„Ashi… jako nechcem tě urazit, jo, ale vypadáš nějak… starší?“

„No samozřejmě!“ hned Ash vysvětluje. „Už je to nějaký ten rok, co jsem zvítězil v pokémonním turnaji, teď je řada na vás! Já jsem hlavním organizátorem turnaje a vy prokážete, co se svými pokémony dovedete!“

Spolu s Ashem je tu i Brok a jeho nový maličký Bulbasaur a Misty s Psyduckem.


A kdy my dostaneme další pokémony? Stačí si zahrát ve svých týmech a už se naše sbírka rozšiřuje, každý obdrží svou první pokémonní kartu (jako zatím teda jen Goldeen, Squirtle a podobní nic moc silní, ale tak začínáme).

„To teda doufám, že tu nebudem jen hrát s kartičkama!“ zaznívá, ale nic není vzdálenější pravdě. Protože babí léto se našich akcí drží jako klíště, čeká nás hlavně akce v rozlehlém zámeckém parku… ale nepředbíhejme! Tento večer si stihne užít ještě nejspíš poslední táborák v roce.


„Takže pokémonní trenéři,“ to myslí Ash nás, když k nám promluví u snídaně. „Ucpěte si nejdřív pusu houskou, ať mě dobře posloucháte, ano, můžeš si ji ještě namazat marmeládou, ne, nemůžeš si ještě svého Charmeleona zlepšit na vyšší vývojové stádium… kde jsem to skončil… turnaj dnes vypukne! Jo, to je ono. Vaším cílem je nejen získat co nejvíc nejsilnějších pokémonů, aby vyhrál váš tým, protože také musíme vyzkoumat jednu záhadu. Sezval jsem jen čestné trenéry pokémonů, takže jistě chápete, že Rakeťáky jsem k turnaji nepozval. Přece jen podvádí, jsou zlomyslní a mají barevné vlasy. A oni se chtějí pomstít a o všechny pokémony vás okrást. Neboj, neukradnou ti tvého plyšového Bublbasaura, až budeš v noci spát. Ale! Rakeťáci nějak získali speciální zmutované pokémony, kteří jsou posílení zvláštním shadow virem a jsou silnější. I my se pokusíme vaše pokémony posílit, jenže nejdřív musíme zjistit, jak na to. Jojo, už budu končit. Takže nejdřív vyrazíme pro vás další pokémony nalovit!“

Ale to nebylo zas tak jednoduché, protože Rakeťáky napadlo přesně to samé – a už jsou zase tady!

„My chráníme svět před velkou zhoubou!“
„Počkej, to jsem měla říkat já!“
„Ajo! Teda… před láskou krásou štěstím a touhou! Jsem chtěl říct!“

No, než se vykecají, tak my se už vrháme na věc a hledáme, kam se všichni ti pokémoni po lese poschovávali. Rakeťáky máme ale stále v patách i s jejich zmutovaným pokémonem a jen díky naší hbitosti se nám vydaří tentokrát zvítězit.


„My se vrátíme, než uplyne další den!“
„Bojte se, protože s vámi bude ámen!“
„Eeee… hele kámen! Zdrháme!“ A už jsou zase pryč, ale příště jim to jen tak nedarujeme. Nyní se nejdřív seznámíme s novými pokémony, co jsme nalovili. Nojo, ale kam teď s nimi, Misty? Přece do pokéballu, a tak si ho nejdřív hezky vytvoříme.


Jenže Rakeťáci mají silnější shadow pokémony, my je chceme také. Proto i když slunce už padá za obzor, ještě jednou vyrážíme do akce. Je potřeba získat shadow virus, který však hlídají strašliví zmutovaní pokémoni. No strašliví…


Když se před vámi ale zjeví, jako by zrovna vyrostli ze země, trošku strašidelní jsou. Ale my se nebojíme, fakt se nebojíme…. Někteří se natolik nebojíme, že pokémona praštíme větví.
„Pššš… nikomu to neříkej, ale to jsou jen vedoucí v kostýmu.“
„Já vím, ne, ale hrajou to fakt dobře, jak jsem ho praštil, tak hekal úplně opravdicky.“

A už si vzorek viru odnášíme na základnu, abychom mohli začít pokémony mutovat. A teď to vypukne, všichni se hrneme za Ashem a každý chce získat co nejsilnějšího. Trvá to chvilku a každý z nás má už připravenou celou armádu do nadcházejícího turnaje.


Jenže zas ti Rakeťáci! Našli si způsob, jak nám turnaj překazit (no zas tak nám to nevadí, ono sluníčko pěkně svítí, a tak ještě nemusíme přece jen sedět a hrát s kartami, i když jsou pokémonní!). Rakeťákům se podařilo Pikachu ukrást a nakazit ho virem. Chudáček malý, teď neví čí je, musíme ho zachránit!


Ale elektrika z něj, prý, srší na všechny strany, tak se ho nesmíme dotýkat, ale vyznačíme mu cestu až na základnu, aby věděl kam jít.


Ale samozřejmě Rakeťáci nám to kazí, jak jen to jde. Ale my se nedáme.


A už je Pikachu opět náš, tak se můžeme teda vrhnout na ten turnaj.


První kolo turnaje je však úplně speciální, jak nám Ash vysvětlí. Máme totiž možnost získat si také zmutované pokémony, ale ještě úplně maličké a roztomilé. Nejdřív se však musíme dostat do pokémonní laboratoře a překonat její bezpečnostní systém, abychom prokázali, že jsme toho hodni.

A tak nejdříve svedeme souboj s přísnými strážci laboratoře.


A pak již se otevírá teleport a za ním číhá zmutovaný pokémon, kterého vyruší jakýkoliv zvuk…

„Hele dinosaurus!“


Ne, to je zmutovaný pokémon a ten se dotkne každého, kdo promluví, nebo kdo sejde z cesty, která vede ke kleci s hromadou všelijakých pokémonů. Ne každému se povede na první pokus dojít až k nim, ale nakonec si každý z nás odnáší pokémona, kterému ukáže svůj pokoj, skamarádí se s ním a vymyslí mu jméno. A že jsou to jména všelijaká: Ťapka, Žluťásek, Roztomilka, Lítací česnek, Vojtík… takové všechny unikátní pokémony teď máme.


A právě oni nám pomůžou Rakeťáky porazit. Protože zrovna nyní máme také Halloween, pěkně si své pokémony vystrojíme, aby byli strašně strašidelní a jak zas Rakeťáky potkáme, vystrašíme je tak, že se z to už nevzpamatují. No posuďte sami!


A teď už se tedy opravdu finále turnaje blíží. Nejdříve posbíráme ještě co nejvíce pokémonů po lese, když je zasáhneme svým pokéballem.


Absolvujeme úplně speciální pokémonní vybíjenou, protože je hodně speciální házet po sobě plyšákem, a navíc útočit a bránit se se svými získanými kartami.


A pak už vždy v aréně (nebo na koberci, záleží samozřejmě na situaci), stanou dva trenéři proti sobě a vyšlou do boje pokémony a jen ten nejlepší může nakonec zvítězit. Ale všichni si hru se svými získanými kartami užijeme, a to je přece nejdůležitější.


Po všech soubojích a napínavých duelech si samozřejmě naši pokémoni zaslouží občerstvení a my si teda taky něčeho kousnem… a to už paní kuchařka přináší dary kuchyně, na které se vrhneme jako rozzuření Bulbasauři.


Zdárný průběh turnaje je potřeba řádně oslavit, z oken už blikají světla, po základně se linou oblíbené tóny a vrháme se na diskotéku.


Ani Pikachu to nevydrží, aby se nepřidal, a rozjede se spolu s námi.


A když turnaj skončil, je to konec? Ale ne (naštěstí!). Rakeťáci se tak lehce nevzdávají a vrhají se do posledního útoku.


Jenže s tím, že máme už své zmutované pokémony, nepočítali. A tak vběhli rovnou do pasti, kde pokébally svištěly vzduchem a Rakeťáci jen úpí pod našimi zásahy. To jsme jim to pěkně oplatili!

Zbývá už jen rozloučit se s pokémony (ale prý je určitě nevidíme naposled, protože pokémonní dobrodružství nikdy tak docela nekončí), dát pac Pikachu…

„Pika, pika, pikachu!“


… a také si vyzvednout zasloužené odměny. A čím vyplnit čas, než se uvidíme s pokémony znovu? Co třeba stát se detektivy a připojit se k vyšetřovací agentuře vedené jednou velmi talentovanou německou dogou?


Zobrazit fotogalerii