Ani ne týden po pálení čarodějnic jsme se stali děsuplnými strašidly a vydali se vzbudit hrůzu ve Znojmě! A stalo se to tak. Hned v pátek se nám představil vlkodlak Norbert, který už pěkných pár set let straší po světě a má spoustu zkušeností.

Svěřil se nám, že strašit dneska už není jen tak. Lidé se nebojí, nevěří na strašidla, i děti radši hrají nějaké hororové hry, než by se bály příběhů o vodnících, hejkalech a bludičkách. Rozhodli jsme se to změnit, a aby se z nás stala opravdová strašidla, každý jsme si dle vlastní fantazie vyrobili krásně děsivé masky.


Ale to ještě nebylo všechno, čekal nás také táborák a naše nejoblíbenější hra na vlkodlaka, tentokrát s opravdickým vlkodlakem. To vše se dá stihnout v páteční podvečer!

Ale v sobotu toho pro nás bylo připraveno ještě mnohonásobně víc! Však také naše strašidelná základna ve Znojmě nám poskytla nejlepší prostor pro hravý nácvik všech druhů strašících her. V té první jsme soupeřili nejen s Norbertem, ale také s jeho kamarády Skřetem, Kostlivcem a Trapajzlíkem, abychom získali jejich čarovné schopnosti a mohli si je vyzkoušet mezi sebou navzájem. 

A když už nám to strašení tak šlo, přišel čas vyzkoušet si ho na cvičných cílech - našich vedoucích. Norbert sice říkal, že si máme my vyzkoušet, jak se straší, ale dobře víme, že si to spíš potřebovali vyzkoušet vedoucí, aby se až tolik nebáli při noční hře, kdy to bude naostro!

A tak jsme bafali, hýkali a vyskakovali na vedoucí ze křoví, a ani jsme si nevšimli, že jsme sem tam asi polekali i nějakou rodinku na sobotním výletě, nebo někoho z cyklistů. Ve Znojmě se zprávy šíří rychle, a tak se o nás dozvěděl projíždějící cirkus, ovládaný darebným gangem všehoschopných cirkusáků. Ti se rozhodli, že nás pochytají a budou nás předvádět jako atrakci. Museli jsme se probojovat z jejich pasti a dát jim co proto!

Za odměnu jsme zbylý čas do podvečera strávili hraním našich nejoblíbenějších her a někdo by si snad pomyslel, že už bychom se skoro mohli těšit na večerku. Ale to my ne, daleko radši jsme se vyřádili na strašidelné diskotéce, předvedli se ve svých kostýmech a těšili se na pořádné noční strašení.

A už padl soumrak a v lese se začaly plížit stíny. První vedoucí vyráží na děsivou cestu, pronásledován strašlivými zvuky hejkala, v napětí, že každou chvíli se na něj vyřítí umrlec nebo jej z cesty svede bludička. Jen s obtížemi a díky rychlému běhu to všichni zvládli! Není nad to si jednou prohodit role a postrašit vedoucí, ale i většina z nás si ráda stezku prošla. A honem spát, zítra Merlinův dětský svět!


Jednou nás nebylo potřeba tahat za nohu ze spacáku. Do Kinderweltu jsme se těšili všichni. Měšec plný zlatých tokenů a už jsme se mohli točit vzhůru nohama, létat sem a tam na kolotoči, projet džunglí nebo na lochnesce, zasednou do auta a bezmála si na místě udělat řidičák a naobědvat se ve stylové restauraci. Všichni jsme si pak zasloužili diplomy i odměny a cestou na základnu už věděli, že se čas v čarovném světě strašidel krátí a už zbývají jen poslední hoidny, než se vypravíme na cestu domů. Škoda, že do táborů zbývá ještě tolik měsíců, ale naštěstí si čekání můžeme zkrátit víkendovkou v Chlébském!


Zobrazit fotogalerii