Všichni Spider-Mani ze všech koutů světa, všech vesmíru a realit (hlavně tedy realit okolo Brna) se sjeli na jedno místo, aby zjistili, jaké dobrodružství na ně čeká ne někde v New Yorku, ale v obci Žďánice v areálu místního zámku... všichni si od začátku kladli jednu důležitou otázku. Objeví se tu i Spider-prase???


Už v našem vlastním Spider-busu před všechny předstoupil hlavní Spider-Man (předstoupil, pak autobus zabrzdil, tak upadl na sedačku a předstoupil znovu), rozhalil košili a ukázal svůj kostým, načež nás vyzval: „Jsme tu všichni Spider-Mani!“

„Neeee,“ odpověděli nesměle někteří z nás. Taky aby ne, rozhodně jsme nebyli zvyklí naši pravou identitu odhalovat takhle na veřejnosti. Ale po chvíli už jsme vzájemně našli důvěru, a dokonce jsme se odhodlali nakreslit náš ideální oblek, který bychom jako Spider-Mani chtěli mít. Je to vůbec nejlepší, když se vezeme vlastním autobusem (teda Spider-busem), protože v něm si žádní dospělí neodkašlávají strašně nahlas, abychom si jich všimli, a byli potichu. Naopak máme všechen prostor pro sebe, abychom poznali nové kamarády.


První večer jsme si vzájemně předvedli, jaké dovednosti máme, jaké masky a figurky jsme si přivezli s sebou a co všechno o superhrdinech víme. Všichni jsme se shodli, že ať už jakékoliv dobrodružství nás čeká, může za to určitě Venom. Hlavní Spider-Man se tvářil překvapeně, že Venoma známe, přitom takový nejznámější padouch, který má i vlastní film přístupný od patnácti let. A bylo nám také jasné, že Venom určitě přijde a ani nám nepřišlo na mysl, že by byl strašně moc strašidelný. A kdy nejlépe se bavit o Venomovi a všem okolo superhrdinů? Samozřejmě u večerního táboráku!


Hned ráno nadešel čas, aby nám hlavní Spider-Man řekl, jaká mise nás vlastně čeká. Na úvod musel připustit, že už trochu vyšel z formy, potřeboval by více cvičit a má obavu, zda následující misi zvládne. A proto sezval nás, čerstvou Spider-Manskou krev!


Souhlasili jsme, že mu tedy pomůžeme, však na to také nebudeme sami, protože nás povedou i další mocní a zkušení Spider-Mani, fakt se tu těch Spider-Manů sešlo hodně! Ale o co tedy půjde? Zjistili jsme, že jakýsi záhadný virus (to určitě ten Venom!) nakazil všechny ostatní superhrdiny. A oni místo toho, aby bojovali s gangstery, mimozemšťany, zachytávali bezmocné dívky, které stále dokola padají z nějakých mrakodrapů, začali sami páchat zlo. A kdo jiný se jim může postavit než tým Spider-Manů?


První bod z našeho úkolníčku byl procvičit se a ukázat zkušenějším Spider-Manům, že máme na to, abychom misi splnili. Takže jsme si cvičili naši schopnost plížení:


A také ohebnost a zdatnost:


Prokázali jsme i týmovou spolupráci:


A nesměla scházet střelba pavučiny:


Prokázali jsme své schopnosti a Spider-Man musel uznale pokývat hlavou. A tak, konečně... jsme mohli vyrazit a... no nejdřív si samozřejmě zahrát vybíjenou.


Po vydatném obědě, moc dobrá sekaná, leckdo si přidal, už nadcházel čas prvního střetu se superpadouchy. Obávat se a těšit se zároveň jsme mohli na Iron-Mana, dokonce i Hulka, přiletěl i Iron Man, který také podlehl zlu, a pak ze všech nejobávanější, bůh hromu a blesku Thor! Před ním jsme se měli hodně na pozoru, protože to chvílemi vypadalo, že použije svou zákeřnou božskou moc a sešle na nás déšť, krupobití a kdoví co ještě. S pohledem z okna do oblak nám Spider-Man vysvětlil naši první misi. Musíme získat od superpadouchů vzorek viru, který je nakazil...


Mezitím v táboře superpadouchů...

Batman si zapíná svůj žlutý pásek a Iron-Man si nasazuje masku. Thor je připravený do akce a znuděně posedává v rohu, hladí si svou čerstvě oholenou tvář, asi si ji oholil právě proto, že se z něj stal padouch (anebo si zapomněl nasadit vousy, ale to nechme stranou), Supergirl je mezi všemi těmi hrdiny trochu nesmělá a Hulk mocným hlasem pronese: „Hulk má hlad!“

Batman si chraplavě odkašle a začne proslov: „Superhr... tedy superpadouši, pořád si na to nemůžu zvyknout, přišel náš čas, abychom vymazali všechny naše zbývající nepřátele z povrchu...“

„Hulk! Jíst!“

„Vždyť byl před chvilkou oběd!“ okřikne ho Batman. „A vůbec, já jsem z vás nejtemnější, a proto mě budete poslouchat.“

„Hele, uklidni se, Batmane,“ žoviálně promluví Iron Man. „Jsem tu já, Hulk a Thor, takže jsme ve většině, a ty se Supergirl vlastně vůbec nejste z našeho univerza, a vůbec já byl vždycky nejhustší superhrdina, takže jako superpadouch jsem teď nejvíc drsnej.“

Supergirl chce něco říct, ale stydí se, Hulk si pro sebe mumlá jen „Hulk“ a „jídlo“, Batman po všech svých kapsách hledá nějakou zbraň, aby Iron-Mana zkrotil, ale Thor už se opravdu nudí, a tak si začne točit kladivem. A proto začne pršet.

Všichni nahlas povzdychnou. „No... tak počkáme patnáct minut a zkusíme to znovu a lépe!“ rozhodne Batman, Iron Man se jen posměvačně zašklebí, což nikdo nevidí, vždyť má masku.


Nadešel čas a my čelili všem superhrdinům naráz. Odvážně jsme se museli nechat nejdřív nakazit dotykem Batmana nebo Hulka a dalších, pak zas zbavit své společníky nákazy a někteří se znovu nakazili a takhle pořád dokola, dokud nám zbýval dech.


Ale i když byli superpadouši mocní, jak jsme si vzali do rukou plastové balonky, dlouho jejich útok nevydržel a dali se na úprk.


Rozhodně jsme pak nezaháleli a cvičili se všemi hrami, které hlavní Spider-Many napadaly. Zdálo se, že Thorovi jsme během boje dali co proto, jelikož počasí se tak umoudřilo, že jsme si to nemohli lépe přát. A to všechno bylo zapotřebí řádně oslavit, a jak jinak než diskotékou!


Tím však den ještě rozhodně nekončil. I když už jsme měli protijed, jak ho do superpadouchů dostat, aha? No přece Batmanovou speciální pistolí, kterou skryl kdesi v okolí základny. Avšak slunce už zapadlo a nastal čas netopýrů a Batman si své hračky dobře hlídá. Tahle mise nebude jen tak... Naštěstí se nám podařilo zahrát Iron Manovi na city, připomenout mu, jak jsme dříve bývali kamarádi a on nám poradil, kde zbraň hledat.


Ovšem všichni ostatní superpadouši se skrývali ve tmě a vyhnout se Hulkovi nebylo jen tak. Thora jsme našli už klimbajícího, nebylo proto těžké ho přesvědčit ke spolupráci. Požadoval však od nás vyprávět nějaký pěkný příběh, aby se nenudil. Fakt chtěl hodně slyšet nějaký příběh, ale když jsme mu společně zazpívali Prší prší (však je to bůh hromu, ne?), byl také spokojený. Zbraň se skrývala v zabezpečeném kufru, rychle jsme se snažili dostat dovnitř, Batman vše hlídal svým světlometem, okolo se potácel a vrčel Hulk, ale už zbraň máme, utíkáme, co nám síly stačí do bezpečí a... další mise splněna! O všem, co jsme prožili, jsme si pak mohli nechat v klidu zdát, s napětím, jak to všechno dopadne.


Superpadouši na nás zaútočili hned po rozbřesku (no, po rozbřesku, čokoládových kuličkách k snídani, balení, hraní karetních her, když už jsme si zabalili, poskakování u puštěných písniček, ale hned potom už tam byli!).


Nyní se mělo všechno rozhodnout. Plán jsme si udělali brilantní. Nalákáme superpadouchy do energetické bariéry, ze které nebudou moct uprchnout, a tam se nad nimi smilujeme a střelíme do nich protijed.


Zastřílet si do nich jsme tedy opravdu chtěli všichni. Boj to byl urputný, superpadouši se nedali jen tak zmást a i když už byli uvnitř, zase nám prchali, a i když jsme do nich vystřelili kdovíkolik ran, pořád se netvářili, že už jsou z nich opět hodní superhrdinové. Hlavně Hulk se tedy moc netvářil.


Naštěstí si jeden z nás přes noc prozíravě vyrobil rukavici s kameny moci, dobrý nápad! V tu nejvyhrocenější chvíli luskl prsty a... ze superpadouchů byli zas hrdinové! Všichni nám děkovali, jak jsme je zachránili, i Hulk nás objímal, Batman skoro slzel radostí (možná tedy schytal jeden výstřel do oka, ale stejně byl určitě strašně šťastný).


Zvládli jsme to a mohli opět vytvořit jeden tým z dvaceti těch nejlepších Spider-Manů a teda i všech ostatních superhrdinů. Všichni už teď ovšem ví, že Spider-Man je nejlepší! A nakonec se objevilo i Spider-prase alespoň mezi odměnami, které každý z nás zaslouženě dostal...


Jo a co ten Venom, kde se schovává? Tak ten se prý také objeví, už za rok... protože Spider-Manovi bude věnovaný celý letní tábor!

Ale to je až za rok, takže co do té doby? Podívejme se radši do letošních letních táborů, jestli tam nějaké místo ještě zbývá:

Třeba na Star Wars: https://volnycasdeti.cz/udalost/star-wars-mladi-rytiri-jedi

Nebo na Jumanji: https://volnycasdeti.cz/udalost/jumanji-objev-tisice-svetu

 


Zobrazit fotogalerii