Lodní deník: den první

V neděli jsme se sešli na naší základně Tortuga (nebo taky v Chlébském pro ty, kdo neumí pirátsky), zabydleli jsme se v chatkách a seznámili se s novými kamarády. Po obědě nám kapitán Černovous vyprávěl, jaký úkol nás během následujícího týdne čeká. Ale ještě předtím, než nás najal do své posádky, museli jsme mu dokázat, že umíme šermovat s kordem, střílet se vzduchovkou a lézt po laně, prostě to, co každý hrůzostrašný pirát musí zvládnout. Ukázalo se, že jsme opravdu ti praví a hned druhého dne jsme se tak měli proplížit do základny britských námořníků, kteří ve své pokladnici střežili první část mapy k Flintovu, brzy již našemu, pokladu. A už nestřeží! Protože díky našim schopnostem dorozumět se na dálku pomocí pantomimy a to ještě v angličtině, jsme ji hravě uloupili. A klacky a vodními bombami jsme zdolali každého, kdo nám stál v cestě!

aaa

Odpoledne jsme strávili mapováním okolí na túře a samotné nás překvapilo, že v okolí Chlébského je ještě tolik krásných zákoutí, luk a lesů, které neznáme! Po náročném dni nám ještě víc chutnali buřtíky opečené na táboráku, ale rozhodně nám nechyběla energie, abychom si všichni společně s kytarami nezazpívali celou řadu písniček a to dokonce i anglicky. Věděli jste, že anglicky prasátko chrochtá oink?

Lodní deník: den třetí

Již jsme si užili sportovní olympiádu, zaházeli si šipkami, nesčetněkrát si zalezli na slackline, což nás asi nikdy neomrzí. A dnes byla před námi stavba našeho vlastního voru, abychom se na něm doplavili do Karibiku, kde má být schovaný další díl mapy. Všichni jsme poctivě nosili dřevo a pod vedením našeho lodníka vázali klády k sobě, nebo alespoň soustředěně přihlíželi, i když vůbec nejlepší bylo malovat si naše vlastní vlajky, aby se nás všichni báli na lodní míle daleko! I když to nejdřív nevypadalo, tak vor skutečně plaval!

Nyní jsme již mohli vyrazit dobrodružnou stezkou s mnoha úkoly, kterou pro nás vymyslel zákeřný Flint, abychom našli kus mapy ukrytý u hrobu kapitána Hooka. Než jsme zodpověděli všechny otázky po cestě, nalezli rozmístěné obrázky zvířátek s anglickými názvy a zdolali fyzické disciplíny, už se stmívalo. Ale i tak jsme dali nakonec dva díly k sobě a nyní už víme, že třetí kus mapy se skrývá v tábořišti kanibalů!

Lodní deník: den pátý

Po přečkaných tropických bouřích jsme se vydali do Bystřice nad Pernštejnem na naše oblíbené koupaliště, kde nás už nikdo nemohl zastavit, abychom tu nestrávili celý den až do pozdního odpoledne. A tak jsme ještě předtím rozházeli naše úspory nákupem nezbytných suvenýrů a dobrot po městě, ale také jsme pomohli vybrat našemu vedoucímu tu správnou dobrodružnou knížku, aby nám ji mohl číst při zbývajících večerech před spaním.

aaa

Dalšího dne si na tržišti v Tortuze obstaráme vše potřebné na následující výpravu, obchodníci nás sice posílají od čerta k ďáblu a navíc rozumí jenom anglicky, ale to pro nás není už žádná překážka.

Večer už si na nás brousí zuby kanibalové, ale my se nedáme. Odrazili jsme jejich první útok na tábořiště, a zatímco skupinka mladších pirátů stavěla z lega lodě na naši plavbu domů, ti nejstatečnější vyrazili do setmělého lesa. Zdárně jsme se proplížili okolo majáku střežícího cestu, lesem zní ozvěny válečných bubnů kanibalů, ale nikdo z nás se nezalekl! Připlížili jsme se k jejich hlídce, porazili ji a pod vedením kapitána Černovouse rozmístili dynamity v okolí zešeřelého totemu kanibalů, ozářeného jen svitem pochodní. Rána a honem pro další kus mapy a pak rychle pryč do bezpečí našeho tábora. Všichni jsme se do našich úkolů tak zažrali, že i kdyby nám někdo řekl, že je to všechno jenom jako, nevěřili bychom mu.

aaa

Lodní deník: předposlední den

Velké odhalení! Černovous nás zradil, po celou dobu měl u sebe poslední díl mapy a chtěl poklad jen pro sebe! Ale my se nedali, sebrali jsme svoje zbraně, vodní bomby a v nerovném boji nám potrhaný a zmáčený Černovous nedokázal odolávat dlouho. Nyní už jako náš zajatec nás musel dovést až k pokladu, čekala nás ještě poslední pouť plná nástrah, která nás dovedla k zakopaným odměnám, kde si každý přišel na své, protože jsme se všichni celý tábor snažili.

Už zbývalo jen zahrát si naše nejoblíbenější hry, abychom si ukrátili čekání na rodiče, které nakonec uteklo možná až příliš rychle. Naše pirátské dobrodružství končí, ale dobře víme, že spousta dalších dobrodružství a zážitků je před námi na dalších akcích, na které se už nyní těšíme. A tak ještě jednou naposled zvoláme: „johohóóó!“

aaa

 

aaa

Zobrazit fotogalerii