Nad nádražím King's Cross se vznášejí podzimní mračna, zatímco se na nástupišti devět a tři čtvrtě scházejí studenti Bradavické školy čar a kouzel, aby se vypravili na svůj podzimní výlet roku 2018. Přebírá si je již hostující profesor výuky kouzelných zvířat Mlok Scamander, který je proslulý zejména díky své učebnici Fantastická zvířata a kde je najít. Z vlaku již stoupá kouř a my vyrážíme vstříc dobrodružství!

Dorazili jsme do Kuřimi, která je, jak nám profesor Scamander vysvětlil, světově proslulou rezervací kouzelných zvířat, na která se jezdí dívat kouzelníci z celého světa. A tak zamíříme na vrchol kopce, kde se uprostřed Tajuplného lesa skrývá před zraky všech mudlů tajná kouzelnická základna. Hned vidíme, že dvě budovy a hřiště na školních pozemcích nám poskytnou úžasné prostředí pro všechno čarodějné dovádění!


Postupně přijíždějí i další studenti, ať už v očarovaných létajících autech, na košťatech nebo lezou z krbových kamen díky letaxu. Poznáváme tak nové kamarády, se kterými jsme se ještě neznali. A tak není proč ztrácet čas a první seznamovací hry můžou vypuknout!


Ale kromě toho musíme také prozkoumat široké okolí, Tajuplný les táhnoucí se do kopce, který brázdí pěšiny vyšlapané mnoha druhy všelijakých příšer. A právě ty musíme objevit! A tak procházíme lesem a tipujeme, kde bychom mohli narazit na jednorožce, kde na bazilišky, a jestli se tu skrývá také třeba hejkal nebo kluběnky.

Druhého dne poznáváme všechen učitelský sbor, který nás na výpravu doprovodil, ale také neztrácíme čas. I když máme podzimní prázdniny, je potřeba, aby naše kouzelnická výuka pokračovala!


A tak si s Ronem Weasleym vyrobíme nové vlastní hůlky, s profesorkou McGonagallovou se učíme opravdická matoucí kouzla. 


S Hermionou Weasleyovou, nejchytřejší dřívější studentkou v Bradavicích, se díky hře Řachavý Petr (ono se to zdá jako normální Černý Petr, ale s kouzelnými zvířaty a navíc s otázkami jako třeba proč kluběnky strkají svůj jazyk do nosu spícím kouzelníkům) učíme poznávat fantastická zvířata.


S Giny Potterovou zas mícháme elixír, který sama vymyslela, a díky kterému budeme moci čarovat několik dní i bez hůlek.


A se samotným Mlokem se učíme jak zahnat bubáky zpět do čarodějného kufru!


Víme, že všechny tyto dovednosti se nám brzy budou hodit. Protože něco tady nehraje. Jak je možné, že Mlok Scamander nás vyučuje, i když by mu mělo být tak sto let, ale vůbec na to nevypadá? Že by užíval kámen mudrců? Musíme tomuhle tajemství přijít na kloub! A poradí nám právě Ron. Musíme se vydat opět do lesa a hledat začarované pergameny, které by nám mohly napovědět. Ale v lese prochází i profesorka McGonagallová a z nějakého důvodu vyčarovává ochrannou bariéru.


Nepodařilo se nám ji obejít a ona na nás udeří: „Co děláte mimo školní pozemky?“
„Hledáme sovu...“ odpovídáme.
„Jakou sovu?“
„Bílou...“
„Černou...“
„Strakatou...“ odpovíme naráz a to se nám nepovedlo.
„Tak jakou a jak se jmenuje!“ zahřmí paní profesorka, ústa se jí stáhnou do linky užší než ostří nože a jde z ní strach.
„To nám poradil Ron, že máme říct!“ vymlouváme se a nad lesem se zahřmí: „Weasley!“

Ale to už prcháme pryč. Když nakonec poskládáme pergamen, poradí nám, že se máme vydat k trůnu obrů, u kterého se dozvíme, kdo pro nás tento pergamen napsal a proč. Jaké je naše překvapení, že to byl sám Mlok.


Profesorka ho totiž zaklela umlčovacím kouzlem, a tak nám nemohl jen tak říct, že totiž díky speciálnímu obraceči času přicestoval z minulosti spolu s černokněžníkem Grindelwaldem, který se v naší době snaží získat prokletou příšeru nazývanou Sekretus, kterou při strašlivých experimentech vyčarovali zbylí smrtijedi, kteří ještě nesedí v Azkabanu. Grindelwald se s nimi spojil a chce si vzít příšerou sebou zpět, protože dokáže pouhým dotykem proměnit člověka v nebezpečné kouzelné zvíře, které pak musí Sekretusovi sloužit. Takhle si chce vybudovat celou armádu. A jak jinak jedině my, ti nejlepší mladí kouzelníci, jej můžeme zastavit! Protože na nezletilé kouzelníky Sekretus neútočí...


Ale to zatím Grindelwald neví. A tak napadne naši základnu, aby nás získal na svou stranu. Dveře se rozletí a smrtijedi v čele s Grindelwaldem vstupují dovnitř. Celý učitelský sbor se je snaží zastavit, ale prohrávají a tak do boje musíme nastoupit my. Nikdo se nepodvolí Grindelwaldově vůli, nikdo nechce být stejným zlým černokněžníkem jako on. A tak na nás nakonec vyšle tu svou zrůdu. Ale jak ho překvapí, že proti nám nic nezmůže. Statečná profesorka McGonagallová znovu nabere síly a nenechá černokněžníka, aby ublížil jejím studentům. Vrhá se na něj, zahání ho, my jí pomáháme a Grindelwaldovi nezbývá než bídně prchnout.


Tedy dokud se nevrátí, abychom spolu nesvedli závěrečný souboj... ale počkat! To předbíháme, vždyť nejdřív se musíme podívat do aquaparku, kde jsme sice jako šli hledat, zda se tam neskrývá nějaký ďasovec, obří oliheň (jednu jsme skoro viděli, ale pak se ukázalo, že je to Ron) nebo kelpie, ale hlavně se projet na tobogánu a užít si celé odpoledne vodní zábavou.Ale už přichází ten Grindelwald na finální bitvu! Anebo vlastně ještě ne! Vždyť jsme předtím měli skvělou diskotéku!


Tedy správně Oslavu svátku všech svatých, při které jsme měli hostinu s palačinkami, a pak už jsme všechnu přebytečnou energii mohli vyskákat v naší místnosti, kterou jsme si krásně vyzdobili.


Ale poslední den našeho tábora se blíží a s ním i Grindelwaldova armáda. Bohužel Sekretus ovládl Mloka i další profesory, a tak se z nich staly příšery. Jen s paní profesorkou je můžeme přemoct a ona konečně dovolí, abychom se přidali k boji. Přichystáme na ně past. Nic si nevšímáme těch Grindelwaldových řečí, nás nedostane, vrháme se na ně a pravý kouzelnický souboj může začít!


Konečně se nám daří přemoct i Sekretuse a tak Grindelwaldovi nezbývá nic jiného než uprchnout zpátky do své doby. Mlok nás ujistí, že on už se tam o něj postará. A pomalu se blíží odpoledne a leckomu z nás se vlastně ani nechce domů. To už to kouzelnické dobrodružství vážně končí? Ještě ne! Ještě musíme zachránit třaskavce, který se omylem zatoulal na školní pozemky. Ale teď už fakt musíme domů, ale Mlok nás ujistí, že to není naposled, kdy se vidíme v kouzelnickém světě. Protože na táboře Jumanji ho dost možná také ještě navštívíme!


Zobrazit fotogalerii