V pátek jsme se sjížděli postupně k večeru a scházeli se v Hotelu Morávka, kde jsme tentokrát měli přespávat. A to je teda něco spát v takovémhle hotelu! Který navíc vypadá vevnitř úplně jako palác, s mramorovým schodištěm a vůbec se vším, pro nás byla nachystaná společenská místnost s obrovským plátnem, až jsme se nemohli dočkat, až bude večer a pustíme si na něm pohádku jak v kině. Z naší místnosti byl výlez na dvůr, kde bylo jezírko a socha a trávník a záhony, vůbec to tam vypadá jak zahrada nějakého zámku. A právě tam už voněla kuřecí prsíčka a klobásy, které se smažily na grilu.

aaa

S některými z nás tu na grilovačku zůstali i rodiče, aby se teda taky navečeřeli, když už nás sem dovezli, a podívali se, co tak na výletech děláme. A my už jsme se seznámili s novými kamarády a vrhli se na naše oblíbené hry nebo osedlali vedoucí, všechno to hrozně rychle uteklo a už byla výborná večeře, u grilu jsme stáli frontu, protože jsme si chtěli pořád přidávat.

Druhý den hned po ránu jsme se vydali na túru Brnem, které sice většina z nás zná, ale my jsme šli zrovna místy, kde jsme ještě nebyli. Wilsonovým lesem jsme se vyšplhali na Kraví horu, rozhlédli se po celém Brně a už jsme mířili k parku Lužánky. Tady jsme se mohli pořádně vyřádit, svázali jsme si vedoucí, kteří hlídali bonbony rozházené po trávníku, a furt jsme hráli něco.

aaa

A to den ještě zdaleka nekončil! Jak jsme si přečetli v letáku, čekala nás hra o Nejmodřejšího člena výletu. A co to jako má být? Nějaká trapárna? Ale ne! Všechny nás to hned chytlo, vedoucí nám vysvětlil, že si máme vybrat oblíbenou pohádkovou postavu, převléct se za ní, ale tak, aby na nás bylo co nejvíc modré barvy. Všichni jsme se do toho pustili a vymýšleli si, co ještě zlepšit, dokonalý nápad byl zmalovat se taky pastelkami na kůži. A tak za chvíli před hotel stála grupa avatarů, šmoulů, pirátů, ninjů a kdoví čeho ještě, každý o sobě něco pověděl, někdo zahrál suprové představení, aby se všichni pobavili a ještě sbírali bodíky.

aaa

Neděle a je to tu! Teda ne konec výletu, to bychom radši, aby trval na furt, ale konečně laser game! Většina z nás na něm byla poprvé, a tak jsme si vyslechli, jak máme po sobě střílet. Dva týmy, červení a modří, stojí před bránou do arény, ta se otevírá, začíná hrát drsná hudba z Mortal Kombat. První tým se trhne do tmy, kolem blikají zářivky, nebezpečné laserové sítě, bouchne to a po celé aréně se valí kouř. To už je tou i druhý tým, zamíříme a šijem to po sobě, trefujeme svítící terče na protivnících, někdo se schová a kosí ostatní ze zálohy, ostatní pobíhají všude kolem. Jak se do toho dostaneme, začínáme spolupracovat, už nám ani nestačí dech a střílíme dál, lítáme po celé aréně, každý z nás trefil desítky protivníků. Cože?? Už konec? Neee! Ale jasně že ne, protože si jen chvíli odpočinem a už nás čeká druhé kolo tentokrát proti vedoucím! Těm jsme to teda nandali, to je ono, moct si do nich konečně pořádně zastřílet! No co vám budem povídat, stihli jsme čtyři kola a už jsme sotva stáli na nohou, ale všichni úplně nadšení, to jako fakt.

Tak ještě jeden výlet do konce školního roku stihneme, žejo? A pak hned dva letní tábory! Už aby to bylo.

aaa

Zobrazit fotogalerii