Dveře do společenské místnosti byly zapečetěné a my se tísnili před nimi, abychom si konečně prohlédli místo činu. Vyšetřovatel v koženém kabátě s kravatou a v správném detektivním klobouku nás pustil dovnitř. Postupně jsme vešli a každý z nás začal s lupou a v gumových rukavicích prozkoumávat místo činu. Důkazy jsme dávali do sáčků, ale co mohou stopy znamenat? Papírek od žvýkaček, propiska, utržený knoflík nebo kapesníček, ale tenhle náramek už jsme u některého z vedoucích viděli! Našly se také blonďaté vlasy, a takové mají jenom dva podezřelí, mohly by nám napovědět otisky prstů?

aaa

Vyzkoušeli jsme si jejich snímání ze sklenice, taky jsme provedly rozbor písma z nalezeného útržku papíru. Písmo všech vedoucích jsme otestovali a důkladně je vyslechli, dozvěděli jsme se, že v den spáchaného zločinu bylo před ubytovnou viděno podezřelé maskované individuum, které jsme si nakreslili a porovnávali ho se vzhledem vedoucích. Pro jistotu jsme i praktikanty pronásledovali po boskovickém parku na jejich podezřelé vycházce. A tohle všechno byl teprve první den! Když jsme při čtení jak jinak než detektivní pohádky usínali, každému nám probíhaly v hlavě podezření na jiného vedoucího.

aaa

Během procházky po Boskovicích, hraní našich oblíbených sportovních her a samozřejmě také hry na mafiány a detektivy (přece kdo by tomu ještě dneska říkal na četníky a zloděje) nezapomínali jsme na naše povinnosti a nepouštěli řešení zločinu z hlavy. Každou chvíli se někdo z nás ptal hlavního vyšetřovatele, kdy už nalezneme další stopu. Ale i detektivové musí po těžké práci relaxovat, a tak jsme si dovolili strávit několik hodinek v bazénu blbnutím na tobogánu, vodním kolotoči, potápěním a vším možný.

aaa

Ale ještě večer před pohádkou a spaním jsme na lupiče nachystali past. Jestli se jen pokusí uloupit usvědčující důkaz, alarm nás všechny vyžene z postele a máme ho! Ale co to… po dni, kdy jsme se na chvilku nezastavili, jsme si ráno hezky přispali, alarm nás nevzbudil! Nahrnuli jsme se k důkazům, který zmizel? Blonďaté vlasy! Však jsme si to mysleli. Díky naší nezměrné inteligenci jsme vyloučili všechny podezřelé a zůstal jediný: kuchařka! Kdo by to do ní jen řekl! Pořádně jsme ji skřípli a po drsném výslechu a prošacování jsme našli důkaz v jejích ponožkách. Přiznala se a teď už jenom stačilo prozkoumat s baterkami temné sklepení a zasloužené odměny jsou naše!

aaa

Však my dobře víme, že krást se nemá, a taky víme, že si nás vedoucí zkoušeli, jak moc dobří jsme detektivové. Kuchařka nám za trest upekla ke svačině moc dobrou pizzu, a tak jsme jí všichni její zločin nakonec odpustil. A co nás čeká příště, ptáme se vedoucích, budeme si hrát na Vikingy nebo spolu oslavíme pálení čarodějnic? Necháme se překvapit, co nového nám vedoucí vymyslí!

aaa

Zobrazit fotogalerii Zobrazit e-book