Naše dobrodružství začalo 12. srpna 2017, když jsme se všichni setkali v neprostupných lesech okolo Vranovské přehrady na naší základně. Hned poté, co jsme se seznámili s novými kamarády a našimi vedoucími, nás čekala akční hra, na jejímž konci jsme objevili tajuplnou deskovou hru Jumanji! A co že tohle Jumanji vlastně je? I kdybyste viděl stejnojmenný film, pořád byste si nebyli jistí stejně jako my. Vedoucí nám totiž vysvětlil, že každé Jumanji je trochu jiné, a to naše má magickou schopnost přenést nás do těch nejpodivnějších krajů, jiných dob i jiných světů. A jedině, když hru dohrajeme do konce, pustí nás Jumanji ze své moci zpět domů. Ale na to jsme opravdu nespěchali, vždyť tábor teprve začínal, a nikomu z nás se ještě domů fakt nechtělo! Každý večer ten, kdo získal nejvíce bodů, házel kostkou a zjistil, jaký svět nás nyní čeká. Tak kam, že se to prvně podíváme?

Lebky, šavle, zkřížené hnáty, dej si pozor na piráty.

Chop se lodě, přepluj svět, zlatý poklad najdeš hned.

Také už jste pochopili, co přišlo druhý den? Vypluli jsme do pirátského světa, naši vedoucí se převtělili do potrhaných cárů posádky kapitána Černovouse a my měli jediný den, abychom přepluli od Indického oceánu do Karibiku a poskládali části ztracené mapy. Odhalili jsme dávný příběh třech pirátů, kteří společně ukryli poklad, ale pak spolu soupeřili, aby se k pokladu dostal jenom jeden z nich. Hned dopoledne jsme ukořistili lodě a našli první díl mapy Williama Kidda, hned poté jsme zajali kapitána Černovouse, aby nám byl průvodcem po mořských dálkách až k ostrovu, nad kterým se vznášel zákeřný duch kapitána Flinta, který pro nás připravil zrádnou stezku plnou nebezpečných úkolů. Ale ještě předtím jsme museli překonat tu největší výzvu. Proniknout v nejhustší tmě do srdce džungle a zbavit prokletí pirátskou posádku proměněnou v krvelačné zombí. Všechny překážky jsme však zdárně překonali a na konci na nás čekal vzácný a taky velmi sladký poklad, který jsme si jako správní piráti rozdělili rovným a pro někoho rovnějším dílem!

Ale hned po návratu z naší daleké pouti zpět na základnu se vyskytl další problém. Představil se nám všehoschopný Lovec, hlídač hry Jumanji, který ji ukradl a skryl, aby nás vlákal do pasti. Jeho jediným potěšením bylo lovit nás stříkací pistolí, ale my jsme mu každý výstřel několikrát oplatili a nic jsme nedali na jeho výkřiky, že je nesmrtelný. Hru jsme znovu získali a mohli postoupit dál.

Povodeň se na tě valí, trhá stromy, bortí skály.

Obleč plavky, vem si krém, čeká tě tvůj vodní den

Štěstí, které nám přálo při dalším hodu, nás potěšilo všechny. A hlavně nám přálo i počasí! A tak jsme si mohli užít den věnovaný vodním hrám a hlavně návštěvě Vranovské pláže s tobogánem, a abychom náš další úkol zodpovědně splnili, dalo vedoucím velkou práci nás nakonec z vody vyhnat. Kostky už jsou znovu vrženy, a kam nás Jumanji přenese tentokrát?

Padla půlnoc, kdo ruší tvůj sen? Mocný upír se hrabe z hrobu ven.

Nic se neboj, každý ví, česnek a svěcená voda tě ochrání.

Hrůzu, ze které se nám v dalším světě nejdřív zježily vlasy, vedoucí rychle zaplašili. Ano, byla sice pravda, že se na kopci za tábořištěm zjevil hrob všemocného upíra, který ovládá legii skřetů, zombí a kostlivců, ale byli jsme ujištěni, že my jsme daleko mocnější. Přesto jsme si nejprve vyrobili strašidelné masky příšer, abychom upíra zmátli, a také kříže, s jejichž pomocí jej vyženeme z hrobu za denního světla. A že se nám to podařilo a my měli co dělat, abychom před prastarým kulhajícím upírem uprchli! Ale nebylo ho tak jednoduché zničit, pomstil se nám svými prokletími, kterých jsme se museli zbavovat během dalších zábavných her. Postavili jsme si také pevnosti v lese, abychom naši základnu mohli hlídat. A jak se blížil soumrak, přišel čas svést s upírem souboj, který rozhodl o všem! O jeho zdárném výsledku se můžete přesvědčit v naší fotodokumentaci. Ale ani to nebyl úplný konec. Upírovi příšery ještě řádili po lese. A tak se ti nejstatečnější z nás v noci vypravili je v lese zneškodnit. Možná to nakonec bylo právě to děsivé vřískání, které opravdu nakonec netvory zahnalo.

Bouře hřímá nad pralesem, Jumanji tě nese sem.

Chraň svůj kmen a přežij den, možná se dostaneš ven!

Jeden další hod kostkou a najednou z nás všech byli trosečníci v neprostupné džungli. Jak domorodé kmeny, které spolu soupeří o přežití, jsme v týmech museli vyhledat a dobít své kmenové základny, nalézt zásoby, poučit se o přežití v divočině, a protože přece jenom je vždycky lepší mít i v džungli po ruce nějakého vedoucího, vzájemně jsme si je kradli a schválně který tým měl vedoucích nejvíce! Bojovali jsme spolu však čestně, a tak jsme i tento předposlední svět překonali.

Cizí lovec zastřelí tě,

prchej a protrhej jeho sítě!

Sedmý den tábora se blížil, ale my ještě neporazili našeho úhlavního nepřítele – Lovce! Čekal nás litý boj, a litý doslova! Stříkací pistole, vodní bomby, nebo rovnou celé džbery vody! Pod takovou smrští ani nesmrtelný Lovec neobstál, a tak musel uznat, že jsme prostě lepší. A přímo nejlepší! Protože každý z nás prokázal své schopnosti, odvahu a výdrž, a tak jsme si všichni zasloužili odměny. Figurka na desce se posunula na poslední políčko a Jumanji i tábor končil. Ale jakoby nekončil jen jeden tábor, byli jsme piráty, trosečníky, lovci upírů a hlavně kamarády, kteří si spolu užili neuvěřitelný týden, a přišlo nám, jako bychom těch táborů zažili hned několik. A tak to snad o to lépe vydržíme, než se rok s rokem sejde a budou nás čekat další dobrodružství. A mezitím už se můžeme těšit na víkendovky!


Zobrazit fotogalerii