Jitřenka-Bučovice: Sportovní výlet

A tak jsme hned po snídani obešli všechny chatky, hřiště, podívali jsme se k rybníčku, okolo kterého byli pohádkoví panďuláci, a taky dělo, sice jen dřevěné, ale stejně dělo. Když jsme se dostali až do klubovny, už nás tam čekal vojensky převlečený vedoucí, který nám oznámil, že se budeme učit vázat uzly. Tak jsme se do toho dali a poznali, co je to osmička a co liščí smyčka nebo lodní uzel, naučili jsme se pohádku o dračí smyčce a ještě další a další. A pak jsme si je vyzkoušeli v různých situacích, kdy se používají, a taky při spoutání vedoucího, když se přestal bránit. Za odměnu, jak jsme šikovní, nás naučil kouzlo s provazem!

Zatímco ostatní hráli různé hry, chodili jsme po dvojicích splnit kvíz, abychom ukázali, co jsme se naučili, a všem nám to hrozně šlo, až vedoucí koukal. Nejvíc nás pak ten den bavili bojovky, museli jsme se nenápadně proplížit k bráně tábořiště, aby nás hlídkující bachaři nespatřili nebo pronést hrozně cenné papírky přes přísně střeženou hranici. Den nemohl skončit jinak než táborákem, protože naštěstí bylo pořád ještě hezké počasí.

V neděli jsme měli celé dopoledne, abychom obešli všechny stanoviště olympiády, opičí dráhu, různé cviky, vědomostní úkoly, no pořádně jsme se zapotili! A hlavně dosbírali potřebné bodíky, a tak nejlepší z nás dostali opravdické medaile a ten úplně nejlepší i pohár! Příště se určitě zasnažíme ještě víc, protože ty medaile chceme všichni. Pak vedoucí balili a uklízeli, my jsme si teda radši zahráli vybijku, abychom pak společně vyrazili k domovu. Snad se do Jitřenky zas někdy příště vrátíme!


Zobrazit fotogalerii