E-booky pro děti ke stažení zdarma

Na většinu akcí pro vaše děti píšeme pohádku, abychom naplnili dobrodružnými i zábavnými zážitky večery, ty chvíle, kdy se dětem klíží oči, ale ještě ne dost, aby skutečně usnuly. Každý z příběhů je provázaný s tematikou akce, aby rozvíjel fantazii a umožnil dětem se do tematiky vžít. Tyto příběhy nyní svým dětem můžete přečíst i vy! Přinášíme vám je v originální podobě e-booku i s ilustracemi, aby se děti mohly vžít do děje. Věříme, že naše e-booky, které vám zdarma poskytujeme, udělají vám i vašim dětem radost.

Milí čtenáři,

líbily se vám pohádky, které píšeme pro děti účastnící se našich akcí? Každá z pohádek vychází z tematiky konkrétního výletu nebo tábora. Čtení pohádek je součástí každé akce a jejich rozšiřující se repertoár nám slouží zejména k tomu, abychom děti uspali po dobrodružných zážitcích každého dne. Jsme rádi, že se o ně můžeme formou e-booků podělit s rodiči, dětmi a dalšími čtenáři, kteří je vyhledávají na našem webu. Pokud vás zaujaly, moc rádi si přečteme vaše reakce na našich facebookových stránkách.

Naše texty jsou k dispozici zcela zdarma a těší nás, že si při nich děti mohou zavzpomínat na zážitky z našich akcí, a věříme, že udělají radost i dalším dětem. Jsme vám velmi vděční, že jste se rozhodli poskytnout dobrovolný příspěvek za stažení našeho e-booku. Takto získané prostředky využijeme výhradně pro rozšíření inventáře našich stolních her, kostýmů a vybavení, které nám umožní, abychom naše příběhové tematiky zpracovali ještě lépe, aby děti vtáhly do světa nekonečné fantazie.

Svůj dobrovolný příspěvek můžete zaslat na číslo účtu: 2701326125/2010

Staženo 199×

Ztraceni v tajuplném lese

Máte rádi toulky krásnými českými lesy? A znáte, jaké je to se v lese ztratit? Prožít to dobrodružství, využít své znalosti a dovednosti, abyste našli cestu ven. Právě takové dobrodružství zažijí hlavní postavy našeho vyprávění! Přečtěte si pohádkový příběh, který vychází z tematiky víkendového tábora Ztraceni v chlébském údolí, který se uskutečnil od 1. do 3. června. Spolu s dětmi jsme oslavili nejen jejich Den, ale také jsme si během soutěží volně inspirovaných známou hrou Robinsonův ostrov užili spoustu kouzelné zábavy v krásné přírodě. A jaké výzvy čekají na tři spolužáky, kteří se ztratili v tajuplném lese? Dozvíte se v našem originálním ilustrovaném e-booku.

Staženo 347×

Hry špionů

Na špionské základně v Brně od 20. do 22. ledna jsme vycvičili novou skupinu špionů. Měli za úkol nasbírat co nejvíce kartiček z originální špionské hry, splnit všechny akční úkoly v zasněžené krajině a zachránit svět před zmrznutím. Jelikož se jim to vše krásně podařilo, za odměnu navštívili zábavní park Bongo. Příběh, který si níže přečtete, byl instruktážním manuálem, jak se stát nejlepším tajným agentem. Provedou vás jím dva začínající mladí agenti, kteří dokážou čelit zlovolné teroristické síti, která má v plánu ovládnout svět. Akční příběh volně inspirovaný Jamesem Bondem vás uvede do děje, kde šlechetné záměry, zábavné moderní vynálezy a dětská hravost mají svoje místo!

Staženo 333×

Lov na vlkodlaka

V pohádkovém příběhu o lovu na vlkodlaka se vypráví o dobrodružství dvou neobyčejných dětí, vycvičených v magických a šermířských dovednostech zaklínačů. Příběh zaklínačů se odehrál před dávnými časy v pohádkové zemi, kde žili vlkodlaci, ghúlové a lesní skřeti, a také zaklínači, kteří měli za úkol tato monstra lovit a zbavovat zakletí. Ale náš dobrodružný zaklínačský tábor se odehrál úplně nedávno od 13. do 20. srpna 2016 ve Vranově nad Dyjí!

Po celý týden jsme se cvičili v šermu, vyráběli si vlastní kuše, magické amulety a učili se o dávných příšerách, které musíme porazit. Celou dobu nás provázel příběh o malých zaklínačích Gerenovi a Yeně, kteří se svým mistrem vyrážejí na svou první výpravu, aby mu pomohli ulovit vlkodlaka. A krom toho jsme si také náramně užili závěr letních prázdnin, navštívili během her nádherné lesy v okolí, několikrát také vranovskou pláž a místní zámek. Na zážitky z našeho fantastického dobrodružství jistě nikdy nezapomeneme. Jako vzpomínka nám zůstává zaklínačský příběh, který pro nás vedoucí napsali, a který si teď můžete přečíst i vy.

Staženo 586×

Kdo sežral křečka?

Zvířátka v jednom dalekém a hlubokém lese se sejdou v medvědově chaloupce, usednou u stolu a musí vyřešit velikou záhadu. Kdo sežral křečka? Byl to snad sám medvěd, nebo sova, no snad to nebyla laň? A co v tomhle lese pohledává lev? Čtenáři, nebojte se, nejedná se o detektivní záhadu, která nedá dětem spát, ale naopak vám přinášíme pohádkový příběh před spaním, který zaujme, pobaví a snad i trochu poučí. Nic není takové, jako se na první pohled zdá, a zvířátka v rolích detektivů vás jistě překvapí.

Tuto pohádku jsme dětem četli na detektivní víkendovce v Boskovicích, kde jsme řešili i případ ukradených diplomů, poháru a čokolád. Zajímá vás, jakpak je to s křečkem? Přečtěte si náš příběh.

Staženo 353×

Nová čarodějka od Kříže

Malá čarodějka Božena, která se ale rozhodla, že si bude říkat Anabella, objevuje umění magie v humorném příběhu z malé vesničky, kde se ukáže, že i v moderní době se kouzla mohou stát skutečností! Ale pozor! I když si Anabella s kouzly užije spoustu zábavy, také se během svého dobrodružství naučí, že čarování může být nebezpečné, když se provádí neopatrně! Přečtěte si srandovní příběh pro kluky i holky, u kterého se pobaví i rodiče!

Tuto pohádku jsme pro děti napsali před naším májovým výletem ve Znojmě, kde jsme si užili i pálení čarodějnic! U táboráku, když plamínek čarovně tančil v tajemné tmě, jsme si po noční hře vyprávěli tento příběh, abychom dětem ukázali, že i ony stejně jako Anabella mohou zažít kouzelné dobrodružství.