Originální hrátky se stříkacími pistolemi

28. červenec 2019

Léto je tu a s ním jedinečná příležitost vytáhnout stříkací pistole ze skříně a užít si akční zábavu. Ale už vás nebaví jen pobíhat po zahradě a pálit vodu po čemkoliv se hýbe? Tak dejte své hře pravidla, Volný čas dětí vám poradí, jak na to.

Díky našemu sponzorovi Cool-ceny.cz jsme vždy na našich letních akcích zásobeni stříkací pistolí pro každého, a tak neváháme a zapojujeme je do našich aktivit. Jasně, když nám vedoucí rozdají stříkací pistole, máme o zábavu postaráno zejména, pokud vedoucí nestačí rychle utéct. Ale s palebnou zbraní, která vodu dostřílí na několik metrů, se dají zažít i originálnější hry!


Motivování hry na jakoukoliv tematiku se meze nekladou. My byli třebas superhrdiny, kteří mezi sebou soupeří, aby dokázali, jaký superhrdinský tým je nejlepší, a tak má právo rozhodnout, jak naložíme s Kameny nekonečna, které jsme posháněli během předchozích dnů. Šlo tedy o hodně, chápete, na vítězném týmu bylo, zda s nimi zachrání svět nebo ho zničí nebo zničí samotné kameny. Tipnete si, který superhrdinský velitel to nakonec dokázal (poradíme, má fakt velké kladivo a ovládá blesky! Jo a taky je bůh).

Ale kde jsme to skončili... ty stříkací pistole! Nejdříve si musíte pověsti okolo zahrady nebo na stromy kolem základny spoustu balonků. Ale ne jen tak ledajakých balonků, ale naplněných vodou! Doporučit můžeme vodní balonky, kterých se dá napouštět více naráz, jinak strávíte přípravou déle než pak hrou.

Rozdělíte se do skupin (po oddílech, po trojicích, když hraje méně kamarádů) a pro každý tým vyznačíte jeho základnu. Tam jim uschováte stříkací pistole, které si nejprve vezme většina z týmu, a také něco na práskání balonků. Stačí klacek, ale pobíhat s klackem je o oko, doporučit tak můžeme klacky vsunout do molitanové trubky, jako to děláme my. Tu pak z obou stran obmotat izolačkou. Obušky si vezme zbytek týmu.

Souhrnně, co je tedy potřeba?

Stříkací pistole, obušky na práskání, balonky s vodou (a proč s vodou? No protože je větší sranda, když pod ním stojíte a prásknete ho). A také zásobníky na vodu.


Tak a teď jste připraveni a vzhůru do boje! Ti, kteří mají stříkací pistole, brání pověšené balonky. Ti, co mají obušky, se k nim snaží proběhnout nebo proplížit a obuškem je prásknout (budete se divit, někdy to není jen tak!). Když ho prásknou, jdou si za vedoucím, který hru koordinuje pro žeton (aby se nakonec vědělo, kolik který tým prásknul). Když je ale hráč s obuškem kýmkoliv zasažen, musí si doběhnout dobít život na základnu (anebo pokud máte dost obušků, upustí obušek a běží si na základnu pro nový).

Na co ještě nezapomenout?

Každý oddíl by u základny měl mít zásobník na vodu (kyblík nebo lavor) a jeden může být také někde na hrací ploše, u něj pak vznikají největší bitky. A během hry se také musí děti prostřídat, aby si stříkací pistoli užil každý.

A takhle se hraje, dokud balonky visí, a klidně i potom. Nejlepší totiž je, když se ke hře namane ještě jiný vedoucí a na závěr zahlásí, že kdo nejvíc zkropí koordinátora hry, dostane 5 žetonů navíc.


A nezapomněli jsme na nic? No když jste během hry v plavkách (protože hrát se stříkacími pistolemi v oblečení je o rýmu) a na nohou máte boty, ve kterých se dá i běhat a na hlavě vždy v létě kšiltovku (jelikož nám to vedoucí připomínají denně dvacetkrát tak už to víme), je to nejspíš vše. Tedy pro dnes! Protože příště si povíme, jak obyčejné a známé hry osvěžit, když během nich vytáhnete stříkací pistole!

 

Dan