Nekonečno her v jedné? Vlkodlak, Upír a klidně i Minecraft

3. květen 2019

Čau všichni, koho zajímá, jaké hry hrajeme na našich akcích. A proč by vás to vlastně mělo zajímat? No třeba proto, že si je můžete zahrát, i když s námi zrovna nepojedete! Dneska nás čeká večerní hra, která se hraje uvnitř. Minule jsme si pověděli, jak si užíváme večerní hru Vlkodlak. Nojo, ale co když jsme na listopadové víkendovce, venku zrovna lije nebo už je zima, necháme se připravit o naši nejoblíbenější hru? Tak to vůbec!

Ale vlkodlak se samozřejmě nedá hrát uvnitř, vždyť je to lesní příšera, ale kdo by mohl strašit, když se venku setmí a zhasnou světla? Poradíme vám: většinou leze do domů oknem, ale víla Zubnička to není. Nejčastěji se zjeví, když odbije dvanáctá hodina, i když k nám většinou zavítá dříve, protože po půlnoci už míváme večerku. Černý plášť, špičaté zuby, hm? Ano, upír!


A pravidla pro upíra jsou vlastně stejná jako pro vlkodlaka. Je důležité si nejdřív jasně říct, kde se na základně nesmíme skrývat, rozhodně žádné běhání po schodech, zavírání se do vlastního kufru také není nejlepší nápad. A protože říct si pravidla je sice jedna věc, ale není od věci, když při schovávání obchází pokoje vedoucí-neupír, zkontroluje, zda jsou všichni řádně skrytí a pak pozhasíná světla (i když třeba na chodbě, ať klidně svítí aspoň nějaké světýlko naděje).

A pak číháme, než se upír přiblíží. Zpod postele nebývá moc dobře vidět, že, ale my o něm přesto víme. Protože upír mlaská a vrčí a dupe a plácá do polštářů a šmátrá rukou pod postel. Prostě dělá všechno, aby své oběti vyděsil. A jak se někoho dotkne, je z něj hned také upír, a ten už pak může vyžrat celý pokoj a hra se začne rychle chýlit ke konci. Znáte přece ty horory o upíří nákaze a tak? Jak je víc upírů, už to jde pak rychle z kopce. Proto je důležité, aby upír nejdřív prolezl všechny pokoje, a klidně dvakrát a třeba až pak se mu konečně podaří někoho dramaticky objevit


Na rozdíl od vlkodlaka, který se hraje venku vždy pod kontrolou, upíra si klidně zahrajeme i sami, jak máme chvíli večerní klid (ležet v posteli? Hahaha). To pak když vedoucí přijde, jestli si nejdeme zahrát, přichází už s křížem po funuse, jak se tak říká, ale většinou ho necháme hrát s námi. Když se hraje bez vedoucích, může přijít otázka, a někdy rovnou hádka, kdo bude první upír. Není špatné nastříhat si lístečky a na jeden nakreslit červenou fixou upíří zuby, nebo cákance krve, nebo cokoliv, ale hlavně to musí být červenou fixou. Lístečky se zamíchají, všichni se na ně podívají, pak se jdou schovat. A teprve až se zhasne, upír vyrazí. To je pak drama, když nevíte, kdo tím upírem vlastně bude! Co když zrovna ten, kdo se zákeřně schoval s vámi do skříně???


A proč se jako v nadpisu psalo něco o Minecraftu, nebo co? To máte tak. Takhle v noci nemusí přece strašit a lovit jenom upíři, ale klidně i Minecraft zombie, třeba jako na našem jarním táboře ve světě počítačových her nebo zas na táboře Jumanji letos v srpnu! Anebo kostlivci... nebo Voldemort a Smrtijedi jako na podzimním táboře? Popravdě vlastně cokoliv, co se zrovna do tematiky akce hodí. Ono často není ani nutné, aby strašící příšera někoho pokousala, a ten pak lovil další. Úplně stačí, když příšery obcházejí (vždycky ale musí hodně vrčet a říkat něco strašidelného), v ruce mají bodovací tabulku, a když někoho najdou, strhnou mu body. Anebo ani ne. Vždyť jde hlavně o to, najít co nejlepší schovku, skrýt se, ani nemukat a užívat si napětí ze hry!

Dan